Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігові на Масанах відкриють безкоштовний магазин (відео)У Чернігові на Масанах відкриють безкоштовний магазин (відео)

Речі за «дякую»: одяг, дитячі іграшки та техніку зносять чернігівці до першого в місті безкоштовного магазину. Його відкриють у Чернігові на ринку у мікрорайоні Масани до кінця року. Товари там, каже його засновниця Юлія Гребнєва, можна буде взяти безкоштовно. Нині вона збирає в чернігівців речі, якими вони не користуються.Це родина Чернявських. В руках несуть чотири пакети. В них старі речі та іграшки. Їх вони віддають на благодійність.

Ігор Чернявський, чернігівець який взяв участь у розвитку магазину,
розповідає:
– Ми перебрали речі дочки, яка виросла, дитячі речі та іграшки. Вирішили передати в магазин. Можливо, комусь згодяться. У всіх є речі, які лежать вдома, якими не користуються. Віддати їх комусь – це хороша ідея.

Кажуть раніше непотрібні речі через родичів передавали до дитячого будинку в Городні. Куди здавати речі у Чернігові - не знали.

– А в Чернігові, до речі, думали, куди такі речі віддати, але не було напрямку. Завжди потрібна якась точка відправлення. Знайти адресу, таке інше. А люди самі приїхали і забрали.

Люди, про яких каже Ігор – жителі Чернігова Юлія Гребнєва та її чоловік. Речі вони збирають за різними адресами та везуть сюди - на ринок у мікрорайоні Масани.
– Ось тут ми будемо знаходитися. Тут буде знаходитися наш соціальний безкоштовний магазин «Дякую». – Проходьте, будь ласка.

Приміщення для соціального магазину Юлії безкоштовно надала адміністрація ринку. Усі ці речі небайдужі пожертвували за три дні.

Юлія Гребнєва – засновниця безкоштовного магазину
, розказує:
– Насправді, не маю поняття, що там всередині тих пакунків. Давайте подивимся з вами. Ось тут іграшки, я так розумію, зовсім нулячі іграшки.

– Несуть абсолютно все. Це і одяг, іграшки техніку. Навіть антену принесли.

Юлія Гребнєва каже, ідея створити безкоштовний магазин виникла, коли в одному з маркетів вона побачила безкоштовну поличку. Одні могли залишити там будь-які продукти, а інші, безкоштовно їх взяти. Таку ж поличку вона заснувала у власному магазині.

– Поличка почала працювати, люди почали приносити, хто яблука, хто хліб. Інші брали, спочатку соромилися, казали, як це безкоштовно? Як таке може бути? Але потім звикли, почали брати. Згодом люди почали пропонувати, чи можна принести речі.

Поки всі речі лежать на підлозі. У суботу Юлія разом із волонтерами приводитиме магазин до ладу.

– Тут буде все як в звичайному магазині, тільки замість грошей тут будуть розраховуватися словом дякую. Будуть приходити до нас пенсіонери, багатодітні сімї, матері-одиначки, такі незахищені верстви населення, які потребують допомоги.

– Їм потрібно мати з собою посвідчення. Що засвічує дану особу. Це посвідчення чи довідка з соцзахисту, щоб ми побачили, що вона відповідає даному статусу.
Зараз, каже Юлія, волонтерам не вистачає транспорту для збору речей. Обладнання для магазину їй віддають безоплатно. Працюватимуть тут також волонтери.

– Тут будуть працювати волонтери. Наш проект ніким не фінансується і не може фінансуватися. Ніякі фінансову надходження ми не приймаємо. Тобто це люди, які хочуть творити добро.

На питання, чи не виснажує реалізація проекту, Юлія відповідає..
– Творити добро. Мені здається, воно не виснажує, воно навпаки надихає. Розпирає від щастя.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: безкоштовний магазин, Юлія Гребнєва, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект