школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Дві чернігівські вистави отримали Національну театральну премію (відео)

KIA

Дві чернігівські вистави отримали Національну театральну премію (відео)

Дві чернігівські вистави отримали Національну театральну премію. Сьогодні на прес-конференції художні керівники облмуздрамтеатру та театру ляльок розповіли про фестиваль «Гра». В ньому перемогли вистави «Вій. Докудрама» та «АНГЕЛИК, ЩО ЗАГУБИВ ЗІРКУ».Це кадри з вистави «Вій. Докудрама» Чернігівського облмуздрамтеатру. За неї театр отримав Національну театральну Премію Першого Всеукраїнського фестивалю «ГРА». Постановка перемогла у номінації «За найкращу драматичну виставу». Генеральний директор облмуздрамтеатру Сергій Мойсієнко розповідає, що учасників відбирали у декілька етапів. Спочатку у червні експертна рада переглянула 74 вистави – це обов’язково мали бути прем’єри 2017 року. З 24 до 30 листопада у фіналі постановки оцінювало міжнародне журі з Фінляндії, Литви, Грузії, Польщі і Великобританії.
Сергій Мойсієнко – генеральний директор чернігівського облмуздрамтеатру розповідає:
– Люди були забезпечені синхронним перекладом, ми грали українською мовою. І у нас було таке велике хвилювання, чи зрозуміють вони взагалі про що ми говоримо. Бо специфіка Наталки Ворожбит і деякі сленгові слова, ми хвилювались, чи зрозуміють.

Андрій Бакіров – художній керівник Чернігівського облмуздрамтеатру:
– Це дійсно історична подія, бо театральна спільнота дійсно мріяла про такий конкурс, фестиваль. Ця подія відбулася на мій смак і мою думку відверто, щиро, без закулісних ігор, бо впливати на журі ніхто не міг, навіть українські критики.

Отримала Національну театральну премію «ГРИ» вистава ще одна чернігівська постановка. Вистава «АНГЕЛИК, ЩО ЗАГУБИВ ЗІРКУ» Чернігівського театру ляльок ім.. Олександра Довженка перемогла у номінації «За найкращу виставу для дітей». Художній керівник театру Віталій Гольцов каже, що після перемоги в театрі хочуть розширити ляльковий репертуар для дорослих.

Віталій Гольцов – художній керівник Чернігівського театру ляльок:
– Що не кажіть, а Чернігів – це дійсно театральна столиця України. У цій виставі через гру ми спробували показати дітям, що таке добро і зло, що таке відповідати за свої слова, що таке чемність і честь. І судячи по реакції маленьких і дорослих глядачів ми досягли цієї мети, врешті решт 30-го отримавши цю нагороду.
Головний приз фестивалю «ГРА» - 50 тисяч гривень. Їх мають виділити наступного року на майбутні проекти.

UA: Чернігів

Теги: театр, вистава, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект