школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » 11 лебедів залишились зимувати на ставку у Холмах (відео)11 лебедів залишились зимувати на ставку у Холмах (відео)

11 лебедів залишились зимувати на ставку у Холмах. Минулої зими тут жила одна сім’я птахів, у цьому - прилетіли ще семеро. Лебеді зимують, бо частина ставка не замерзає через роботу місцевого спиртозаводу. Місцеві жителі підгодовують і оберігають птахів.Три роки тому на цьому ставку в Холмах оселились 4 лебеді. Цьогоріч їх стало більше - на зиму прилетіла ще одна родина птахів. Ольга Степанішина, живе у будинку, який поруч зі ставком.

Ольга Степанішина жителька смт Холми
розповідає:
– Це ж зараз замерзло. А то вони підпливають під самий пірс сюди до нас. Четверо ціле літо тут майже живуть. Так: прилітають, відлітають. А це семеро ще прилетіли. Ну он вони молоді, видно. Чим Ви їх відрізняєте? А вони сірі. Ці білі, а молоді ще сірі. ..

Лебеді вподобали став бо частина його взимку не замерзає.
– А спиртозавод у нас же робить, вода тепла йде. А то один рік було: мороз сильний, а завод став, то вони примерзли були. То хотіли човном пробивати лід, щоб їх повитягувати. Коли, слава богу, воно розтало.

Місцеві рибалки кажуть, далеко від води лебеді не виходять.
– Вони не можуть підійти. Ото вони тільки там і стоять. По кризі вони ходять, але не хочуть.

Ольга Степанішина жителька смт Холми розповідає що підгодовує:
– Хліб виношу, туди їм кидаю. І любуємося. Буває таке, що вони не помирились щось. Це – розплились у різні боки. І з півдня десь вони не припливають. Потім спливаються, і це така вже в них любов. Вони вдвох такі сердечка роблять. Ну так красиво… А то, видать, два лебеді було і одна лебідка, то не мирять. Один проганяє другого, гонить, ревнує. Ну цікаво за ними спостерігати.

Кандидат біологічних наук Олександр Федун розповідає: лебеді пристосовані до холодних зим. Тим, хто хоче допомогти птахам, радить наступне.

Олександр Федун Кандидат біологічних наук пояснює:
– Якщо існують отакі відкриті водні території, то, в принципі, вони можуть собі добути .. відносно легко їжу. На місці людей, якщо хочуть допомогти (хоча я не бачу такої особливої потреби в цій допомозі).. ну хіба що насипати якогось зерна – пшениці чи ще якогось. Птахи відносяться до групи всеїдної. Не бажано годувати хлібом.

UA: Чернігів

Теги: лебеді, Холми, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект