школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Через відкладені вибори Новобілоуська ОТГ може вступити в новий рік без бюджету (відео)Через відкладені вибори Новобілоуська ОТГ може вступити в новий рік без бюджету (відео)

У новий рік без бюджету може вступити Новобілоуська об’єднана територіальна громада, що в Чернігівському районі. 23 грудня в 5 ОТГ на Чернігівщині, серед яких і Новобілоуська, мали б відбутися вибори голів та депутатів. Їх відклали через введення воєнного стану. Як до цього поставилися місцеві жителі та що це означає для громади, дізнавалася наша Олександра Денисенко.Це будинок культури у Новому Білоусі. 23 грудня це приміщення мало б стати однією з восьми виборчих дільниць на виборах в об’єднаній територіальній громаді. Через введення воєнного стану в 10 областях України – вибори відклали. Наталія Цвік – директорка будинку культури та голова сільської виборчої комісії. Каже: це вперше вибори мали б проходити саме у будинку культури.

– Ось зала для голосування. Тут були б повинні стояти кабіни для голосування, урни для бюлетенів, виборча комісія. Ну, ось цей зал.

До складу Новобілоуської ОТГ ввійшли 6 сільрад, це 10 населених пунктів, де проживає 5 тисяч 600 виборців, каже Новобілоуській сільський голова Дмитро Федоров. Він один із шести кандидатів на посаду голови цієї громади. Пояснює, що для громади означає відкладення виборів.

– Основне запитання у нас зараз стає це, які будуть у нас бюджетні відносини. Тобто, як нам далі працювати з бюджетом. Тому що попереду грудень і вже треба приймати якісь рішення. А друге – ми всі чекаємо, яка ж буде обстановка у нас у державі.

Марина Павлікова – жителька села Старий Білоус і кандидатка у депутати Новобілоуської об’єднаної громади. Каже: її односельці на вибори чекали, бо хочуть, щоб громада запрацювала якнайшвидше. На її думку: тепер вони втрачають час.

– На сьогоднішній день у тій ситуації, в якій є наше село, ми взагалі дотаційні, самі на себе ми не заробляємо і нам приходиться кожну краплину грошей випрошувати від бюджету. Тому ми б дуже хотіли приєднатися до більш сильних громад, як, в принципі, спроможні підтримати нашу також. І разом уже йти до якогось майбутнього.

Жителі громади до того, що вибори відклали, ставляться так.

Валентина Панасюк – жителька села Новий Білоус:
– Погано, конєчно. Вже ж треба починати. Якщо задумали, значить треба починати. І йти вперед.

Христина Іллющенко – жителька села Новий Білоус:
– Моє відношення до цього нейтральне. Якщо будуть вибори, то піду голосувати. Якщо не будуть вибори, то піду голосувати, але вже на іншу дату чи в інший місяць, коли вже буде назначено.

За словами директорки Чернігівського центру розвитку місцевого самоврядування Ірини Кудрик, гроші для об’єднаних громад заклали до держбюджету на 2019 рік.
– І в цьому законі передбачено ті розміри державних субвенцій, освітньої, медичної, базової дотації, реверсної дотації для кожної ОТГ. Тому зараз питання: не буде сформовано нові ради, на які рахунки ті кошти надійдуть. Міністерство фінансів буде виконувати цей закон, ці кошти мають надходити на бюджетні рахунки тих рад, які є центральними садибами ОТГ. Але законодавчих підстав далі їх використовувати і використовувати на території всієї ОТГ – це питання і поки що воно залишається відкритим.

На думку Ірини Кудрик: у цій ситуації громади нічого не втрачають.
– На сьогоднішній день говорити про те, що громади об’єктивно щось втратили, я би так не формулювала, бо ОТГ утворена, перші вибори відбудуться за будь-яких обставин, по завершенню періоду воєнного стану. І з того часу почнуть реалізовуватися повноваження рад ОТГ. Так, це відтерміновує на певний період у часі ті можливості, які прийшли з об’єднанням, дійсно це так і це неприємно. Але коли ми сьогодні говоримо про ті обставини, які спонукали до таких рішень, то тут треба зважувати питання безпеки в державі.

Коли відбудуться вибори в об’єднаних громадах, поки що не відомо. Це вирішуватиме Центральна виборча комісія, каже Ірина Кудрик.

UA: Чернігів

Теги: вибори, ОТГ, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект