школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чому собаки почали частіше нападати на чернігівців? (відео)Чому собаки почали частіше нападати на чернігівців? (відео)

Домашні чи безпритульні, агресивні чи беззахисні – все це здається неважливим, коли мова йде про зуби.За останні півмісяця у травматологічному відділенні чернігівської міської лікарні №2 побільшало пацієнтів, яких покусали тварини на вулицях.

Сергій Кушнір, завідувач травматологічним відділенням ЧМЛ №2: «Сьогодні до мене звернулась дівчина, яку на зупинці покусав кіт. Він нікого не чіпав, але дівчина захотіла його погладити».

Якщо в середньому у лікарні приймають 3-4 таких звернення на тиждень, то нині 10 і навіть 13.

Як зазначають фахівці, навесні, із настанням холодів чотирилапі справді частіше кидаються на людей. Але пов’язано це з різними факторами.

За 9 місяців цього року від укусів тварин постраждало 413 жителів міста. Торік ця цифра сягнула 607. На більшість з них бродячі пси нападали просто посеред міста, інколи цілими зграями. Однак чи всі вони безпритульні?

Тетяна Діденко, керівниця пункту тимчасової перетримки тварин: «У нас чомусь є такі стереотипи, мовляв, якщо собачка безпородна, якщо собачка без нашийника, значить собачка безпритульна. А люди просто випускають своїх тварин на само вигул. І частіше за все саме домашні тварини стають причиною якихось конфліктів з людьми».

За підрахунками експертних організацій на вулицях обласного центру одночасно з’являється майже тисяча безпритульних собак. У Львові таких налічує трохи більше 400, а в Миколаєві понад 6 тисяч.

У пункті тимчасової перетримки, що працює лише від цього літа, тварин стерилізують, лікують та реєструють. Якщо вдається, прилаштовують у сім’ю. Проте вирішити проблему самотужки, його працівникам не до снаги.

Собак, що не кусають, не буває. Як і не має гарантії, що навіть маленька подряпина не обернеться смертельно небезпечними правцем або сказом.

За словами лікаря, щороку від сказу гине в середньому 5 українців. І хоча наразі і в мед закладах, і в аптеках вакцини вистачає, людська байдужість до самих себе робить непоправне.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: безпритульні тварини, собаки, сказ, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект