школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Виставку присвячену волонтерській діяльності представили у військово-історичному музеї Чернігова (відео)Виставку присвячену волонтерській діяльності представили у військово-історичному музеї Чернігова (відео)

Виставка, присвячена волонтерській діяльності на Чернігівщині, відкрилася у військово-історичному музеї Чернігова. Скільки всього експонатів – організатори виставки не рахували, адже речі доносили і до вчорашнього вечора. Виставлені здебільшого світлини та дитячі листи бійцям на фронт, є продукти та сухі пайки. Тематично експозиція охоплює часи Революції Гідності та події, яким місяць-два. Зокрема, на виставку принесли речі, які передавали жителям Ічнянщини, евакуйованим у жовтні через вибухи на військових складах. Детальніше про виставку «Разом переможемо» дивіться далі у сюжеті.До дня волонтера у Військово-історичному музеї відкрили тематичну виставку «Разом переможемо». Вона розділена на три частини: перша стосується волонтерської діяльності під час Революції гідності, друга - допомоги бійцям у зоні бойових дій на Сході країни, третя – допомоги жителями Ічнянщини, яких евакуювали після вибухів на складах боєприпасів. Експонати для цієї виставки везли із різних районів Чернігівщини. Леся Світловська, співробітник Чернігівського історичного музею ім. В. Тарновського, розповідає як збирали експозицію.

– Привозили із менського, городянського районів, із Носівки. Речі які представлені – це багато світлин, речі, які робили своїми руками, ікони, хрестики, молитовники, сувенірна продукція 121

Олексій Прищепа, волонтер із Мени:
– Все, що нам замовляють – ми одразу відвозимо. Воно тут не має бути. Все що повинно бути там, тут не має бути. Тому ми тільки світлини сюди передали. Вони повинні відчувати, що у них за спиною ті, кого вони захищають. Даже духовна підтримка грає велику роль. От просто приїздимо, передаємо вітання – і їм уже чудово.

В експозиції представлені речі, які волонтери робили своїми руками. Це камуфляжний одяг (кадри), в’язані шкарпетки (кадри). На сплетеній сітці вивішені світлини та дитячі листи воїнам на фронт. Такі ляльки-мотанки передають на фронт як обереги.

Раїса Шанська, мати загиблого бійця:
– Ми виготовляємо хлопцям ляльки мотанки, влкдааємо хрестики та молитовку для наших воїнів. Вона береже воїна у найважчі моменти. Коли він звертається, до Бога, до мами вона береже воїна у момент безвиході їх підтримає.

Волонтери роздивлялися виставку, а також презентацію, яку підготували співробітники музею. Обговорювали і подальші кроки. Зокрема Олексій Прищепа незабаром знову повезе необхідні речі бійцям на Схід.

Олексій Прищепа:
– Поки війна, поки воюють вони – доти воюєм і ми, в тилу.

Виставка працюватиме до квітня наступного року.

UA: Чернігів

Теги: виставка, волонтери, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект