школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа ОптимаПотопаємо у відходах (відео)

Україна потопає у відходах. 500 мільйонів тонн щороку, з них у Чернігівській області 1 мільйон.Загальна кількість сміттєзвалищ в Україні невідома, бо чимало з них не обліковані. Тільки на Чернігівщині їх близько 400, серед яких чимало стихійних. Такі дані озвучила заступник начальника управління екології та природних ресурсів профільного департаменту Чернігівської облдержадміністрації під час засідання за круглим столом.

Тут зібралися відповідальні люди, аби оцінити масштаб проблеми.

Тетяна Небрат, заступник начальника управління екології та природних ресурсів профільного департаменту Чернігівської ОДА: «На сьогоднішній день ситуація з відходами склалась дуже критична. І тому на рівні держави готується пакет документів, які змогли б в правовому полі закріпити права та обов’язки підприємців і громадян щодо поводження з побутовими відходами, промисловими відходами, а також їх розміщення та накопичення».

Валентина Дзюба, перший заступник начальника державної екологічної інспекції в Чернігівській області:
«Станом на сьогоднішній день найбільш проблемні моменти в сфері поводження з відходами це відсутність роздільної схеми збору відходів, хоча з 1 січня закон набрав чинності і повинен бути роздільний збір сміття. Але на сьогодні у нас немає потужностей, можливостей, не відлагоджено це все на районах, тільки деякі райони здійснюють пілотний проект і в основному за рахунок своїх власних планів».

У Менському районі першими в області розпочали сортувати сміття. До цього спонукало те, що населені пункти були завалені відходами, пояснює менчанин Валерій Машук, треба було щось робити. За 3 роки реалізації проекту з району вивезли 42 тонни склобою, 7 тонн пет-пляшок та більше 10 тонн макулатури, інші відходи також сортували. Особливого прибутку не отримали, якщо не брати до уваги екологічний позитив.

Згідно з офіційною статистикою, саме екологічні проблеми є причиною 300 смертей на тисячу населення.

Рамковий законопроект своєрідний національний план дій поводження з відходами в Україні розрахований до 2030 року. Тож ця проблема глобальна, за рік-два її не вирішити. Але з чогось варто розпочинати, акцентували учасники обговорення.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: сміття, сортування сміття, сміттєзвалище, екологія, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект