школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Сезон вакцинації стартував. Кому лікарі радять зробити щеплення від грипу? (відео)

KIA

Сезон вакцинації стартував. Кому лікарі радять зробити щеплення від грипу? (відео)

Напередодні зими українці починають задумуватися про вакцинацію від грипу. На сайті Міністерства охорони здоров’я повідомили, що в аптеки України в жовтні мали завезти 350 тисяч доз вакцин. До сімейних лікарів за щепленнями почали звертатися і чернігівці.Олександр Зленко, лікар загальної практики, сімейний лікар: «Вакцинація від грипу показа всім. Але найбільше потребують цієї вакцинації діти, вагітні, люди з хронічними захворюваннями легень, серцево-судинними захворюваннями».

Щеплення роблять аби зменшити ризик захворіти і уникнути важких ускладнень. 100% від захворювання вони не вберігають. Та головне, ефект, який може дати вакцинація, створення колективного імунітету, говорить лікар.

Олександр Зленко, лікар загальної практики, сімейний лікар: «Не всі знають, що таке колективний імунітет. Наприклад, якщо в соціумі провакцинується 98% населення, то при попаданні певного вірусу або бактерії в соціум не буде хворих і не буде передачі».

Зараз щеплення від грипу проводять двома вакцинами.

«Ваксігрип» та «ДжиСіФлю» - ці вакцини інактивовані. Вони живі. Вони як правило не викликають ускладнень і як правило не викликають температурних реакцій, і як правило не викликають ніяких побічних ефектів. Людина приходить в поліклініку, бере рецепт на вакцину, так як в аптеці витребують рецепт на вакцину, купляють вакцину і в час роботи вакцинаційних кабінетів приходять на вакцинацію», – каже лікар.

В першу чергу Олександр Зленко радить провакцинувати дітей.

Олександр Зленко: «Ваксігрип» дозволений в інструкції нашим комітетом ФарсіФарм нагляду з 3 років, «ДжиСіФлю» дозволено з півроку».

Протипоказаннями можуть бути: гострий перебіг вірусної інфекції, в анамнезі анафілактичні реакції на вакцини певного типу, термінальна стадія онкозахворювань.

Вагітним вакцинуватися можна, каже лікар.

Цього року щеплення від грипу обійдеться приблизно у 300 гривень. Що ж до термінів, то процедуру не запізно зробити і в лютому, адже післяепідемічний шлейф може тривати до середини весни.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: вакцинація, грип, ГРВІ, Олександр Зленко, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект