школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Сучасні парки і дороги: як Чернігів перетворюють в європейське місто (відео)Сучасні парки і дороги: як Чернігів перетворюють в європейське місто (відео)

Про позитивні наслідки децентралізації.

Ми регулярно розповідаємо про те, як міста і села відроджуються, після того, як господарювати в них починають місцеві громади за свої гроші. Один із таких прикладів Чернігів. За останні роки тут зросли зарплати, почали лагодити дороги, облаштовувати парки. Детальніше про оновлений Чернігів, дивіться у сюжеті.Новий асфальт, блискучі відбійники, свіжа розмітка, стрижені газони – в’їзд у справжнє європейське місто.

Щоранку у Чернігові вимітають, вигрібають, наче готуються до свята.

Децентралізація, збільшення зарплат і вдале господарювання за останні кілька років добряче повпливали і бюджет 300-тисячного Чернігова подвоївся. Тепер має більш як 3,5 мільярди. І вже відремонтували третину доріг, оновили тротуари, поставили нові знаки, облаштували велосипедні доріжки і «зебри». За порядком у місті стежить 200 відеокамер і 2 тисячі нових світильників.

Тепер парки і сквери Чернігова конкуренти столичним.

Ще кілька років тому на центральній алеї Чернігова височили радянські пам’ятники, сьогодні ж це справжній європейський парк – нові лавки, свіжо висаджені квіти, електрополив газонів, а вся алея вимощена новою плиткою.

Та не всі цінують красу – і квіти з клумб викопували, і смітники крали. Тож і лавки, і урни міцно прикріплюють.

Садочків у Чернігові не будували останні 20 років. І ось нарешті зводять цей триповерховий на 280 дітей. Планують за рік завершити.

У місті нові зупинки громадського транспорту, і навіть електронні табло. А от із самим автопарком усе не просто. Вулицями досі їздять тролейбуси, які вже тричі відпрацювали свій термін. За 2 роки купили 21 новий, усі українські, місцевого «Еталона».

Середня зарплата в обласному центрі одна з найнижчих в Україні – приблизно 8 тисяч гривень. Тож відтік кадрів відчувається. Тому всі зміни направлені на те, аби втримати людей у рідному місті.

Чернігів давнє княже місто зі стародавніми храмами, красивими пейзажами та архітектурою. І кількість туристів щороку зростає приблизно на чверть. Та масштабну рекламу тут не починають принципово, поки не оновлять усю інфраструктуру, аби виправдати надії туристів і не відлякати їх.

Сюжет телеканалу ICTV, Факти ICTV

Теги: Чернігів, благоустрій, парки, сквери, дороги, європейське місто, ICTV, Факти ICTV

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект