школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Урок на природі для однолітків з Чернігівщини провели учні Новгород-Сіверської державної гімназії (відео)

KIA

Урок на природі для однолітків з Чернігівщини провели учні Новгород-Сіверської державної гімназії (відео)

Урок на природі для однолітків з Чернігівщини провели учні Новгород-Сіверської державної гімназії. Учні з 13 районів області приїхали до Новгорода-Сіверського в рамках проекту «Living lesson». Підлітки робили екологічні та краєзнавчі дослідження, вчилися користуватись компасом, вимірювати довжину Десни. Дослідили – на які корисні речовини багата вода в джерелах Сіверщини.«Це селище називається Щурівка. Як ви гадаєте, звідки походить ця назва? - Щурів багато було? - Ні. Місцеві жителі в давнину називали ластівок, які жили вгорі, щурками. Звідти і походить ця назва».

Так розпочинається еколого-краєзнавчий урок для підлітків з тринадцяти районів області. Проводять його гімназисти Новгород-Сіверської державної гімназії. Діти оглядають житло ластівок-щурівок.

Маршрут пролягає повз Щурівські джерела.

Ганна Тимохович, вчителька Новгород-Сіверської державної гімназії: «Ми вирішили, що треба приділяти увагу нашим джерелам життя, а це криниці. Ми звернули увагу, що вони в неналежному стані. Почали самі опікуватися ними і залучати дітей».

Ірина Цегельна учениця Новгород-Сіверської державної гімназії: «Воду з цих джерел ми брали на експертизу. Виявилося, що ця вода була насичена корисними речовинами. Найбільше всього кальцієм. Коли мешканці села пригощали нас цією водою, яка простояла у них в льоху сім місяців, вода була чистою, ніби щойно взятою з джерела.» Катерина Лащенко школярка зі Сновська: «У нас у Сновську немає таких джерел. Є звичайна вода, яка насичена не такими корисними речовинами, як тут».

Далі підлітки йдуть узбережжям Десни. Досліджують місцевість. Вчаться користуватись компасами.

Учні визначають напрямок і довжину Десни за допомогою карти.

Такі «живі уроки» в гімназії проводять чотири роки у рамках проекту «Living lesson». Зараз вперше діляться досвідом з учнями інших шкіл області.

Оксана Харькова, співавторка проекту «Living lesson»: «На сьогоднішній день не є проблемою для дітей знайти знання – підручники, Інтернет. Важливим є для педагогів навчити цих дітей бути соціально активними, мати стійку громадську позицію. Навчити цих дітей знаходити алгоритми рішення проблем – екологічних, соціальних».

UA: Чернігів

Теги: гімназія, Новгород-Сіверський, учні, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект