школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В історичному музеї імені Тарновського відкрилася експозиція із речей зі сховища (відео)В історичному музеї імені Тарновського відкрилася експозиція із речей зі сховища (відео)

Китайські старожитності на виставці у Чернігові. В історичному музеї імені Тарновського відкрилася експозиція, із речей, які зазвичай зберігаються у сховищі. Виставлені більше тридцяти предметів – аксесуарів, посуду, зброї, деякі речі виставлялися уперше. Відкривали виставку читаннями поезії Лі Бо та чайною церемонією.Марго, чайний майстер: «Чайна майстриня Марго розставляє посуд для традиційної чайної церемонії. У Китаї важлива складова цього процесу – медитація під час підготовки ємностей та заварювання чаю. Автентична церемонія триває від двох годин. Проте для відвідувачів Чернігівського історичного музею її скорочують: стисло розказують про суть традиції та основні нюанси. Чайна церемонія – це скоріш лікувальна процедура. Вона заспокоює людину. І наповнює її гармонією із природою. Взагалі вважається, що правильно заварений чай – це панацея від усіх хвороб. Чай, який заварений неправильно – це причина ста хвороб. У мене наразі стоїть двадцять чашечок. Тобто двадцять гостей я можу пригостити чаєм».

Для чайної церемонії потрібно декілька предметів. У кожного своя функція. Проте є й речі з символічним призначенням, як ось цей пензлик.

Марго, чайний майстер: «Це особливий інструмент, яким чайнику догоджають. Справа у тому, що чайник, як і будь-який чоловік, любить ласку. Щоб чай був дуже хороший, йому треба догодити, круговими рухами, погладити».

Біля майстра збираються відвідувачі та стежать за процесом. Вони – перша група, яка відвідала експозицію «Народжено у Китаї». Слухають пояснення кожної дії майстра та стежать за її рухами.

Катерина Ватюта, відвідувачка: «Мене надзвичайно вразив цей спосіб подачі було цікаво. Сподобався запах і смак – надзвичайний».

Микола Ткаченко, відвідувач:
«Дуже чудовий чай мені дуже сподовбався. Навіть без цурку Все в ньому і температура збалансована дуже чудовий чай».

Перед церемонією відвідувачі послухали історію кожного експоната та роздивилися їх зблизька. Серед речей також виставлені репліки традиційного китайського вбрання. Ще одна особливість виставки – декламація поезії Лі Бо. В оригіналі.

Китайський новий рік святкуватимуть у лютому. До того часу й працюватиме експозиція. Відвідувачі зможуть замовити чайну церемонію та пройти експрес-курс каліграфії.

UA: Чернігів

Теги: чайна церемонія, музей Тарновського, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект