школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » 54 роки тому в Чернігові з'явились тролейбуси (відео)

KIA

54 роки тому в Чернігові з'явились тролейбуси (відео)

Більш ніж півстоліття містяни користуються електротранспортом.54 роки тому з Красної площі вперше виїхали на маршрут чернігівські тролейбуси. Ця історична мить зафіксована на фото, датована 5 листопада 1964 року.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «У свій перший рейс чернігівські тролейбуси відправилися 5 листопада 1964 року о 16:00 з Красної площі. Це були 20 тролейбусів. На 22 км новопобудованої мережі відкривалися 3 маршрути».

Головною потребою у створенні тролейбусного підприємства став швидкий промисловий розвиток Чернігова.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «У квітні 1963 року Міністр комунального господарства Олександр Селєванов видав указ про організацію в Чернігові тролейбусного підприємства. Роботи фактично велися з дуже швидкими темпами, адже вже за рік – 5 листопада 1964 року – перші чернігівські тролейбуси рушили у свій маршрут».

І вже 5 листопада в Чернігові розпочався регулярний тролейбусний рух. Тоді запустили 3 маршрути. Цікаво, що один із них працює і досі.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «1-й маршрут з того часу практично не змінився. Він тільки продовжився, адже початково його траса була від залізничного вокзалу до кінцевої Бобровиці, щоправда тоді вона розміщувалася якраз напроти технологічного університету. Далі маршрут продовжився до діагностичного центру, а вже потім до Сіверянки».

Тролейбус став основним транспортом міста. Кількість машин, що виходили за добу, досягало 180. У 80-х роках була побудована тролейбусна траса по вулиці Бойовій, нині Героїв Чорнобиля і відкритий 10-й маршрут.

Микита Вікторов, речник КП «ЧТУ»: «За 54 роки у Чернігівському тролейбусному управлінні використовується наскрізна нумерація рухомого складу. І зараз найновіший тролейбус у нас під номером 501. Тобто за весь цей час у тролейбусному управлінні було півтисячі тролейбусів».

Сьогодні на балансі підприємства 100 тролейбусів. Щодня виходить на маршрути 65 машин. За останні 2 роки за міський кошт придбано 15 нових рогатиків. Цього року до ЧТУ мають надійти ще 6 тролейбусів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: ЧТУ, тролейбус, електротранспорт, Микита Вікторов, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект