школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Допомога від держави: як будуть нараховувати субсидію? (відео)

KIA

Допомога від держави: як будуть нараховувати субсидію? (відео)

На 67 році життя Надія Антонівна вимушена просити соціальної підтримки в держави. Чернігівка майже весь вік пропрацювала на Камвольно-суконному комбінаті. Нині вже пенсіонерка. Жінка бідкається, зараз немає реальної можливості виплачувати кошти за житлово-комунальні послуги у своїй однокімнатній квартирі. Каже, є діти, але ті перебиваються на зйомних квартирах, тож матері допомогти не можуть. Субсидія, яку призначили їй місяць тому трішки проблему вирішує, але так усе й просто.Наталія Антонівна, жителька Чернігова, пенсіонерка: «Субсидія трохи допомагає, але не так все й просто, бо в квартирі є прописані, які не проживають. Потрібно стільки довідок, стільки всього треба доказувати, тому не легко ця субсидія дається».

Як відомо, з травня цього року почали діяти нові правила призначення субсидій. А 17 жовтня була прийнята ще одна постанова, яка вдосконалила умови оформлення допомоги в сплаті житлово-комунальних послуг.

Про зміни до порядку нарахування субсидій під час опалювального періоду розповідав на прес-брифінгу директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін. За його словами, нині житлова субсидія призначається з моменту звернення до закінчення опалювального періоду, тобто до кінця квітня наступного року. І ті, хто уже оформив право на отримання такої соціальної підтримки від держави, автоматично підпадають під перерахунок.

На Чернігівщині реально стало менше отримувачів субсидії. Якщо на вересень минулого року їх було 250 тисяч, то на початок жовтня цього року таких людей стало на 42% менше, тобто нині лише 147 тисяч 700 домогосподарств мають право отримувати житлові субсидії.

Під автоматичне призначення субсидій не припадають у разі: «Якщо у громадянина за цей період відбулись зміни у складі домогосподарства, тобто хтось виписався або прописався, народились діти, зміни на кількість послуг, які отримує домогосподарство, якщо домогосподарство зробило купівлю на 50 і більше тисяч гривень чи отримала земельну ділянку, яка має відповідну вартість», - каже Олег Русін.

З 1 жовтня цього року при розрахунку житлової субсидії не враховуються до сукупного доходу сплачені аліменти.

Зміни також стосуються сплати обов’язкового платежу. З 1 жовтня, якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги.

Субсидію можуть отримати безробітні, якщо вони перебувають на обліку в центрах зайнятості, громадяни, які працюють за кордоном і сплачують там єдиний соціальний внесок, що підтверджується документально. Тоді субсидію в Україні домогосподарство, де зареєстрована така особа, має змогу отримати на загальних умовах.

У багатьох випадках порядок призначення субсидії розглядає відповідна комісія.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: Олег Русін, субсидія, Наталія Антонівна, комунальні послуги, «Новий Чернігів»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект