школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Археологічна пісочниця, гончарне коло, копії бойової зброї: у Любечі відремонтували музей (відео)Археологічна пісочниця, гончарне коло, копії бойової зброї: у Любечі відремонтували музей (відео)

Археологічна пісочниця, гончарне коло, копії бойової зброї. В історико-археологічному музеї «Древній Любеч» відкрили інтерактивну кімнату, де діти можуть спробувати себе в ролі археолога та гончара. А фондосховище, яке зазвичай закрите для відвідувачів, зробили відкритим. Втілили ідею в життя за 3 місяці.Це фото приміщення музею на початку літа. Підлога відсутня, стіни пошарпані.

Сергій Заліський, заступник директора музею: «Це приміщення колишньої школи-інтернату, воно довгий час пустувало і ця пустка дісталась нам у спадщину у напівзруйнованому стані . Тут не було ні вікон, ні дверей, ні підлоги, стеля і стіни були обшарпані».

Тепер тут відкрите фондосховище. 4 відкриті стелажі з артефактами та 4 шафи з експонатами зачиненими під ключ. Потрапити відвідувачу самому сюди не можна, лише в супроводі ексурсовода. На ремонт цих двох приміщень пішло 5 тисяч 700 євро. Загалом на музей витратили 18 тисяч євро. Їх надав Європейський союз.

Олена Веремейчик, керівник Любецької археологічної експедиції: «Побудована за археологічним принципом, Кожен ящик з матеріалом представляє собою речі зібрані з одного матеріалу, за археологічним датуванням та принципом. В цьому стенді представлені залишки фрагментів скляних браслетів які були знайдені на Замковій Горі, в Любечі протягом 2010 -2012 років. Це говорить про скупчення скляних браслетів і залишки скляних мас . Це говорить про місцеве виробництво скляних браслетів на початку 13 сторіччя в Любечі».

Для дітей у музеї «Древній Любеч» створили таку дитячу інтерактивну кімнату.

Марина Кеда, менеджер проекту: «По-перше це завжди загадка, лопата ж фактично є машиною часу для археолога. Діти можуть ось так знайти артефакт використати кісточку і подивитись власне, що цікавого приховує любецька земля. А вона дійсно дуже багата на археологічний спадок і так музей має інтерактивну таку ноту».

Усі артефакти з якими дітьми працюють у пісочниці відшукали під час розкопок у Любечі.

UA: Чернігів

Теги: музей «Древній Любеч», UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект