школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігівському історичному музеї готуються до експозиції присвяченої китайській культурі (відео)

KIA

У Чернігівському історичному музеї готуються до експозиції присвяченої китайській культурі (відео)

Зброя, жіночі аксесуари, посуд та предмети для паління опіуму: у Чернігівському історичному музеї готуються до тематичної експозиції, присвяченої Китаю. Окремі експонати виставлять уперше, загалом відвідувачі зможуть побачити близько тридцяти предметів. Знімальна група UА:Чернігів встигла роздивитися експонати у деталях, доки їх ще не сховали під склом.Працівниці музею імені Тарновського Ніна Варган та Олена Трухан розкладають речі у вітрині – готуються до експозиції присвяченої Китайській культурі. Загалом представлені три десятки експонатів.

Олена Трухан, старший науковий співробітник музею: «Це із колекції Тарновського певні речі і з колекції архівної комісії і які піся війни, тобто колекція набралася набралися».

Речі – датовані від 18 сторіччя. Олена Трухан розповідає про найстаріший експонат виставки – вишите панно.

Олена Трухан, старший науковий співробітник музею: «З початку це у нас значилося як китайське панно 19 сторіччя, але потім по документах вийшла така детективна історія. Змогли з’ясувати, що воно було у маєтку Павла Полуботка.
Ми знаємо що потім речі були арештовані, а потім в придане отримала одна з доньок Полуботка, потім вонио зберігалося у Милорадовичів, потім перейшло в інші музеї і вже потім в наш музей».

Олена Трухан спеціально для нашої знімальної групи піднімає захисне покриття з тканини, аби можна було у деталях роздивитися золоте шитво на цьому фрагменті шовку. Цю річ колишні власники використовували не за призначенням, не знаючи її істинної цінності.

Олена Трухан, старший науковий співробітник музею: «В носівському районі вона була знайдена. Жінка використовувала її як фартух хоча ми бачимо що тут золоте шитво, дуже тонка робота. Датуємо 19 сторіччям цю річ».

Окрема група експонатів – це речі для паління опіуму.

Курили наркотики як простолюдини, так і представники еліти. Зокрема така люлька належала заможному пану, про це свідчить складна техніка декору, пояснює Олена Трухан.

«Ми бачимо також попільниці поки що можна розглянути з усіх боків, коли ляжуть у вітрини ми не зможемо їх так роздивитися, покрутити у руках».

Китайська зброя виставляється уперше в Чернігові. Олена Трухан показує орнаменти на лезі та розповідає: ця шабля побувала у боях та досі може використовуватися за призначенням.

«Ця шабля форми, що виникла 17 століття, називається ню-вей-дао, що в перекладі означає бичачий хвіст».

Виставлятимуться й жіночі речі. Зокрема віяла, які належали представницям китайської еліти та використовувалися для особливих урочистих подій.

«Це дуже коштовна річ, слонова кістка, дуже вишукана і це - 19 сторіччя».

Крім аксесуарів у музеї виставлять репліку традиційного китайського вбрання. Також обіцяють і поетичні читання.

«Актор молодіжного театру Денис володіє мовою, тож ми читатимемо китайську поезію Середньовіччя».

Із такої піали пили чай у 18 столітті. Роздивитися її відвідувачі музею імені Тарновського зможуть лише під склом. Зате зможуть взяти участь в імпровізованій чайній церемонії, яку можна буде замовити разом із екскурсією вже від 6 листопада.

UA: Чернігів

Теги: історичний музей, Олена Трухан, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект