Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Найімовірнішою причиною вибухів у Ічні є диверсія (відео)


Найімовірнішою причиною вибухів у Ічні є диверсія (відео)

Саме з наближенням історичної події для України – церковної незалежності, деякі політики і політологи пов’язують вибухи на арсеналі під Ічнею. Міноборони, СБУ одразу назвали це диверсією.На Чернігівщині вночі здетонували військові склади неподалік міста Ічня. Диверсія – це найбільш імовірна причина вибухів, які наразі тут чуємо. У Генштабі кажуть, що вибухи пролунали в чотирьох місцях арсеналу. В СБУ кажуть, що цю версію відпрацьовують, хоча й не виключають таку, як службова недбалість або звичайна людська халатність.

Що три секунди повітря і земля здригаються від снаряда, що вибухає. Перші два вибухи на ічнянському арсеналі лунають близько 3-ї ночі, за 5 хвилин ще два. Всі розриви на різних майданчиках арсеналу. Слідчі одразу починають відпрацьовувати версію – диверсія.

Родіон Тимошенко, заступник начальника Генштабу ЗСУ:
«За даним оперативної групи Генерального штабу, яка провела опитування чотових на постах, вони підтверджують факт вибухів, тобто підриву в 4-ї місцях арсеналу, причому ці вибухи були в різних місцях арсеналу, в наслідок чого виникла пожежа».

Микола Пожарський від пожежі та вибухів тікав без вагань. На цьому складі офіцер запасу працював 20 останніх років, тому знає, як ретельно охороняли тут боєприпаси.

Микола Пожарський, офіцер запасу: «Навіть не треба ходити – диверсія. Вночі десь щось заклали. Охоронна система ж не працює. Уявляєте, як прикро. Я навіть не боюсь про це казати. А вони все розповідають: «чітко, чітко». Де чітко, хлопці?»


У Генштабі запевняють, склади охороняли із подвійною пильністю. А половину боєприпасів завчасно вивезли на інші, вже підземні, складські майданчики.

Родіон Тимошенко, заступник начальника Генштабу ЗСУ: «
Таких ракет, як Бук, та інших таких великих ракетних комплексів і калібру артилерійських систем 152 там немає. Там переважно знаходиться стрілецька зброя».

Місцеві жителі в соцмережах викладають далеко не стрілецьку зброю. Ця ракета від залпової системи Град дивом не розірвалася на одному з дворів. І таких крилатих подарунків, імовірно, збиратимуть не один день.

Сергій Пашинський, голова парламентського комітету з нацбезпеки та оборони: «Від кромки лісу до початку колючого дроту 20 метрів. Я не виключаю, що це диверсія. Але б ніякої диверсії не було, якби ці всі боєприпаси були в бетонних сховищах».

Крім диверсії слідчі перевірятимуть й інші версії: службову недбалість або звичайну людську халатність.

Місцеві жителі розповідають, кілька разів над арсеналом бачили безпілотники. Повідомлення у поліцію залишилися без відповіді.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Генштаб, СБУ, диверсія, склад боєприпасів, вибух, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект