школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Cпівробітника обласної прокуратури затримали за хабар у 2 тисяч доларів (відео)Cпівробітника обласної прокуратури затримали за хабар у 2 тисяч доларів (відео)

Підозру оголосили співробітнику обласної прокуратури, якого вчора, 4 жовтня, затримали у Чернігові після отримання 2 тисяч доларів хабара. Як повідомляють на офіційний сайтах Генпрокуратури та Нацполіції України, прокурор вимагав у громадянина гроші за повернення автомобіля, вилученого поліцією. За версією слідства, правоохоронець запевнив заявника, що за грошову винагороду суддя Деснянського районного суду м. Чернігова винесе рішення на користь громадянина. Деталі в сюжеті Анастасії Лози.Затримали прокурора на вулиці Кирпоноса, біля будинку 8-а. Він межує із обласною прокуратурою. Тут і працює підозрюваний.

Інформацію про затримання співробітника обласної прокуратури на хабарі оприлюднили вчора ввечері на офіційному сайті Генеральної прокуратури України.

«Як встановлено слідством, прокурор запропонував особі за винагороду у розмірі 2000 доларів США повернути транспортний засіб, вилучений у його родича в рамках кримінального провадження».

Прес-секретар прокуратури області Тетяна Похілько факт затримання підтверджує.

Тетяна Похілько, прес-секретар прокуратури області: «Наразі працівника затримано у порядку статті 208 КПК України. Прокуратурою області за даним фактом проводиться службове розслідування. Прокуратура області вже не в перше сприяла, сприяє та буде сприяти у розкритті таких випадків. Всі без виключення мають дотримуватися прокурорської етики та поведінки прокурорів».

Підозрюваний не дав дозволу Суспільному на оприлюднення його прізвища. За даними сайту електронного декларування він володіє двома житловими будинками та земельною ділянкою у Бобровиці на Чернігівщині. Та має кредити на загальну суму 124 тисячі гривень. За минулий рік в органах прокуратури заробив 297 тисяч гривень. Затримали прокурора після судового засідання та отримання другої частини грошей. Суспільне зв’язалося телефоном із суддею Андрієм Сапоном, який виносив вирок у справі.

Андрій Сапон, слідчий суддя Деснянського районного суду м. Чернігова: «Була скарга громадянина на дії слідчого щодо неповернення тимчасово вилученого майна. Мною було встановлено, що, дійсно, автомобіль було вилучено у громадянина. Слідство не зрозуміло, що з ним робило, але арешт на нього не наклало. Тобто, безпідставно він утримувався — без арешту. Закон говорить про те, якщо не накладений арешт на майно, майно таке підлягає поверненню особі. Інше рішення там прийняти було просто неможливо. Ніхто до мене звертався ні з проханнями, ні з пропозиціями абсолютно. Прізвище прокурора, якого затримали, мені до цього часу навіть не було відомо. Я не знаю цю людину абсолютно».

Суддя-спікер Деснянського суду Вадим Коверзнєв каже, у понеділок мають зізвати прес-конференцію з цього питання. Нині суд працює у штатному режимі.

Вадим Коверзнєв, суддя-спікер Деснянського районного суду м. Чернігова: «Вчора ввечері в приміщенні суду відбулася слідча дія, під час якої в кабінеті судді Андрія Сапона було вилучено матеріали кримінального провадження. На проведення цієї слідчої дії мене та суддю не запрошували. Суд працює в штатному режимі, всі судді працюють. В даний момент із суддею Сапоном ніхто із правоохоронних органів навіть не спілкувався. Для допиту його ніхто не викликав. Мені здається, що або треба було доводити справу до кінця, або не поспішати з повідомленнями, що до цієї події має відношення суд».

Як стало відомо Суспільному, станом на 5-ту вечора прокурору повідомили про підозру у вимаганні неправомірної вигоди службовою особою. Стаття передбачає покарання у вигляді від 5 до 7 років тюрми. Обирати запобіжний захід прокурору мають протягом 60-ти годин після затримання в одному з районних судів Києва.

UA: Чернігів

Теги: прокуратура, хабар, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект