Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Вчора чернігівські рятувальники провели навчання для школярів в Обласному палаці дітей та юнацтва (відео)

Вчора чернігівські рятувальники провели навчання для школярів в Обласному палаці дітей та юнацтва (відео)

Як одягнути протигаз, погасити пожежу, кинути рятувальний круг та зробити непрямий масаж серця. Цьому чернігівські рятувальники навчали школярів вчора ввечері в Обласному палаці дітей та юнацтва. Наталія Гоман бачила.Чернігівські школярі приміряють протигази. Рятувальники розповідають їм, як це зробити швидко і правильно. Такі навчання надзвичайники проводить щорічно до Дня рятувальника.

Роман Храпатий – співробітник прес-служби ДСНС України в Чернігівський області: «Будуть представлені локації: пожежно-рятувального відділення, група піротехнічних робіт та підводного розмінування, фахівці навчального центру безпеки життєдіяльності, обласна водолазна рятувальна станція, фахівці центру медичної допомоги, психологи облуправління ДСНС».

Анастасія Бойко – учениця 6 класу: «Я була на станції під номером «5», там нам розповідали про костюми водолазів. Ми міряли маски, питали, як правильно купатися, де потрібно плавати. Я до цього знала, як треба одягати маску, як одягати костюм, як плавати правильно, і я дізналась іще більше».

Ці речі, не можна брати до рук і чіпати, де б їх не знайшли. Рятувальники розповідають дітям, що робити, якщо вони випадково на вулиці, у лісі чи на городі побачили щось подібне. Одразу дзвонити до поліції чи пожежників, а місце знахідки позначити яскравою стрічкою чи звичайним пакетом на палиці. Так вибухонебезпечний предмет швидше знайдуть і знешкодять.

Михайло Ільєв — начальник групи піротехнічних робіт та підводного розмінуванняУДСНС України в області: «Для дітей проводяться такі заходи, щоб вони розуміли поводження з вибухонебезпечними предметами, що їх не можна ні в якому разі при виявленні чіпати. Діти розрізняють, що таке ручні гранати, що таке набої, артснаряди, мінометні міни, протитанкові, протипіхотні міни. Правда, не всі. Але для цього ми і проводим ці заходи, щоб вони знали й розуміли».

Владислав Соколовський – учасник клубу «Чайка»: «Багато чого дізнався: як рятувати людину, про протигази, як працює пожежна машина. Масаж серця як робити правильно».

UA: Чернігів

Теги: рятувальники, школярі, пожежа, UA: Чернігів

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект