• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 7 місяців в Америці. Які враження у чернігівського школяра від програми «Flex» (відео)


7 місяців в Америці. Які враження у чернігівського школяра від програми «Flex» (відео)

 

Із 300 дітей Чернігівщини тільки 7 стали учасниками міжнародної програми майбутніх лідерів «Flex». Серед них Дмитро Лукашенко – учень чернігівського інформаційно-технологічного ліцею №16.Дмитро Лукашенко, учасник програми (Flex): «Програма «Flex» - це програма обміну майбутніх лідерів, яка була заснована у 1992 році американським бюро з культурних та освітніх справ та за ініціативою американського сенатора Бредлі, який прагнув поділитися культурою американців з жителями країн колишнього Радянського Союзу, і також хотів, щоб американці знали більше про культуру цих країн, які утворилися на початку 90-х років».

- Для дітей, які беруть участь в цій програмі, все безкоштовно?
- Так. Американський уряд для всіх учасників програми «Flex», котрі вже пройшли і летять в Америку, покриває повністю від А до Я.

- В якому місті і в якому штаті ти був?
- Я проживав у невеличкому селі Франклін, у центральній частині штату Міссурі. Це, як мені сказали, класична Америка. Клімат схожий на український.

Після 7 місяців навчання в американській школі Дмитро прагне аби в нашій системі освіти відбулись певні зміни.


Дмитро Лукашенко, учасник програми (Flex): «Я би особисто запропонував зміну формату уроків. Повинно бути живе спілкування. Учні повинні бути зацікавлені в тих дисциплінах, які вони вивчають. Ще б було дуже корисно дозволити учням, принаймні у старшій школі, обирати ті предмети, які їм будуть потрібні у житті. Якщо, наприклад, людина хоче стати архітектором чи модельєром, то він буде брати креслення, геометрію, мову чи математику, тобто тільки ті предмети, які йому будуть потрібні. А не вивчати всі дисципліни, які може колись йому знадобляться».

В Америці у чернігівського ліцеїста протягом тижня було по 7 уроків на день. А вихідними він допомагав в родині, де мешкав, по господарству.

- Чому ти навчився в цих людей?
- Я повністю навчився доглядати курей, тобто годувати, збирати яйця, мити яйця, пакувати яйця.

За словами Дмитра, окрім навчання й праці, була й культурна програма – тематичні вечори в школі, екскурсії по країні. А ще з американською родиною їздили на виставки та різноманітні дійства.

Сьогодні Дмитро Лукашенко не тільки переповнений емоціями, а й має певний досвід і хоче ділитися інформацією з молоддю області.

В минулому навчальному році 11 тисяч учнів з України брали участь у міжнародній програмі майбутніх лідерів «Flex». А 240 їздили до Америки, де побачили країну з середини, набули певного життєвого досвіду, який згодом втілюватимуть і в своїй країні.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: програма «Flex», Дмитро Лукашенко, Америка, ліцей №16, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект