Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Чернігівщині є сільська амбулаторія, в черзі до якої стоять навіть міські жителі (відео)На Чернігівщині є сільська амбулаторія, в черзі до якої стоять навіть міські жителі (відео)

Пенсіонерка Людмила Варчак із села Курінь Бахмацького району не боїться хворіти. Вона впевнена, що вдома, в сільській амбулаторії її пролікують краще, аніж у районній лікарні.«У нас дуже там хороший персонал, дуже хороші дівчатка, лікують нас, вони в будь-яку хвилину прийдуть, допоможуть, приїдуть», – розповідає Людмила Варчак – жителька села Курінь (Бахмацький район).

Село Курінь із кількома хуторами – одне з найбільших на Чернігівщині. Населення – майже 4 тисячі людей. Тут добре розвинена соціальна сфера: дві школи, два будинки культури, дитячий садок, поштове відділення і майже 20 магазинів. Та окрасою вважають сільську лікарську амбулаторію. По консультації місцевих лікарів сюди їдуть навіть із Бахмача.

«У нас створено всі умови, щоб люди отримали вчасну та якісну меддопомогу первинного рівня, тому в нас проблеми з цим немає. Я розумію, що в сільській місцевості проблема, бо людей меншає, забезпеченість матеріальна слабка. Нас, Бог милував, ця проблема наразі не стосується», – відзначає Леонід Вдовенко – куріньський сільський голова.

Будівлю сільської амбулаторії поступово ремонтують. Допомагають спонсори і меценати. Поступово роблять ремонти в кабінетах, замінили всі вікна, оновлюють медичну апаратуру.

«Наша лабораторія забезпечена сучасним обладнанням. Є біокулярний мікроскоп, є центрифуга, є біохімічний аналізатор крові. Ми можемо робити аналізи загальні, біохімічні деякі, плануємо більше біохімічних аналізів у майбутньому робити», – розповідає Світлана Шатан – завідувач Куріньської амбулаторії загальної практики.

Умови для пацієнтів створюють теж комфортні. Якщо хворий не може пересуватися, на виклики до нього їздить медпрацівник. В амбулаторії є власний автомобіль. Ті, кому неважко дістатися лікувального закладу, процедури приймають на денному стаціонарі. Він розрахований на 10 ліжок.

«Пацієнти прокрапалися, отримали лікування, вільні, потім наступні приходять. Протягом дня в нас отримують лікування інколи до 15 пацієнтів», – відзначає Світлана Шатан – завідувач Куріньської амбулаторії загальної практики.

Два сімейні лікарі, стоматолог, лаборант і медичні сестри – Куріньська лікарська амбулаторія повністю укомплектована кадрами. Вільних вакансій тут немає. До речі, тутешній сімейний лікар Світлана Шатан – одна з перших на Чернігівщині набрала необхідну кількість пацієнтів.

«Досить активно йшла в нас кампанія, в мене особисто зареєструвалися 1848 осіб, уже норму набрала. Друга лікар у нас набрала 700 осіб, але ще не все населення нашого села зареєструвалося», – говорить Світлана Шатан – завідувач Куріньської амбулаторії загальної практики.

Куріньська амбулаторія відправила пакет документів до Національної служби здоров’я. Звідти чекають не лише потрібних підписів, а й грошей, які ходитимуть за пацієнтами.

Сюжет: Cheline TV

Теги: сільська амбулаторія, село Курінь, Cheline TV

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект