Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Вперше мацу на Песах в Ізраїлі пектимуть з чернігівської пшениці (відео)

Вперше мацу на Песах в Ізраїлі пектимуть з чернігівської пшениці (відео)

В Чернігівській області збирають кошерну пшеницю, з якої в Ізраїлі спечуть мацу. На жнива приїхав власник млина, на якому молотитимуть зерно, та представники різних груп вірян.Комбайнер Ігор Ткаченко готує техніку до кошерних жнив. Процес підготовки контролює делегація з Ізраїлю.

Це – сільгосппідприємство в Ясенівці Городнянського району. В селі живе 100 людей, на декілька днів поряд з ними оселилися власник млина з ізраїльського міста Хадера та представники різних груп вірян. Поки вся пшениця, з якої пектимуть мацу на Песах, не буде зібрана.

Це все щоб вода не потрапила на чисте зібране зерно.

В бункері, в який зсипатимуть зібрану пшеницю, має бути чисто і сухо – аби зерно не втратило кошерності. Делегація перевіряє механізм, який передає зерно на сепаратор для очищення.
Це підприємство ізраїльтяни обрали через органічне виробництво – тут не застосовують гербіцидів та засобів хімзахисту рослин.

Прізвище дідуся мірошника з Ізраілю — Нововольський. Він з українським корінням. У полі на Чернігівщині Асаф Нов куштує зернину, з якої на своєму млині планує спекти мацу.

Зараз на цьому полі мають зібрати 44 тони спельти — органічної пшениці. Це 9 таких причепів. Потім її з Одеси морем відправлять в ізраїльське місто Хайфа. Вже в Ізраїлі зерно змолотять на борошно, з якого потім спечуть мацу.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: маца, пшениця, зерно, Ізраїль, Городнянський район, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект