Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Постраждалі від зливи можуть подати заяву на експертний висновок до п’ятниці включно (відео)

Постраждалі від зливи можуть подати заяву на експертний висновок до п’ятниці включно (відео)

До 20 липня міська влада приймає заявки щодо проведення експертизи у будинках громадян, які постраждали внаслідок зливи 30 червня.Ще станом на 8 липня звернень до експертів було 119. Наразі залишилося всього 28, з них – 12 людей мають право це зробити безкоштовно, оскільки віднесені до пільгової категорії – учасники АТО, багатодітні родини або є інвалідами війни. Інші відмовилися.

Про це говорилося під час розширеної наради у вівторок.

Міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що процес обстеження не може тривати вічно, а тому потрібно чітко визначити термін.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «До п’ятниці ми приймаємо заявки і місто в цьому приймає участь. Починаючи з суботи, ті, хто не подали заявку, вони мають право розпорядитися своїми коштами у сумі 5 тисяч як їх зручніше. Якщо вони не хочуть витрачати 3,5 тисячі на експертний висновок, згідно якого вони можуть претендувати на відшкодування, це їхнє право і вони діють так, як вважають за потрібне»

Наразі вірогідність того, що держава відшкодує збитки, які завдала стихія людям, дуже висока, зауважив мер. Попередньо відбулися переговори з прем’єр-місністром України. Та разом з тим, гарантії, що це буде 100% компенсація, дати неможливо, підкреслив мер міста. Та кінцевий результат залежатиме від держави, тому потрібно не зволікати із збиранням документів, робити це швидко, щоб залишився час для виправлення недоліків.

Місто також надає громадянам допомогу на рахунок відновлення втрачених документів. Міське БТІ надає постраждалим витяги про право власності безкоштовно. Паспорти та свідоцтва про народження люди можуть отримувати в центрі надання адміністративних послуг. Поки ж таких звернень не було.

Керманича міста збентежила позиція суб’єктів підприємницької діяльності, які ведуть свій бізнес у Чернігові. Вони, за його словами, зайняли позицію «моя хата скраю». Мова не йде про велику матеріальну підтримку, але хоча б символічну суму у 5-10 тисяч гривень пожертвувати на добру справу можна було б, зауважив мер. Нарешті потрібно зрозуміти єдине, що ми одна громада і чужого горя не буває.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: злива, експертиза, збитки, відшкодування, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект