Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » «Це говорить про наше дикунство, не більше, не менше», - Атрошенко. Що мав на увазі міський голова? (відео)

«Це говорить про наше дикунство, не більше, не менше», - Атрошенко. Що мав на увазі міський голова? (відео)

Минуло більше тижня, як над Черніговом за кілька годин випала місячна норма опадів. 30 червня зранку виявилися підтопленими більше 100 домогосподарств та комунальних закладів. Першочергово з приміщень відкачували воду, рятували майно та допомагали людям. Після чого перейшли до етапу відшкодування збитків. У міській раді зараз активно працюють саме у цьому напрямку. Збирають пакет документів, який направлять до Кабміну з проханням аби держава допомогла зі свого бюджету, а для цього потрібно підрахувати втрати для кожного домогосподарства. Про це говорили і під час щотижневої ранкової наради.Григорій Годун: «На сегодняшний день это где-то 26-27 человек».

Це значить, що стільки постраждалих наразі погодилися аби спеціалісти підрахували їх втрати. І так, як ці послуги не безкоштовні, то міська влада заздалегідь зустрілася з оцінювачами і попросила аби вони ввійшли в скрутне становище людей і знизили вартість своїх послуг до 3500 на один будинок. Ті ж у свою чергу запропонували виділити ще й три пільгових категорії серед постраждалих і провести їм оцінку безкоштовно.

Міський голова зауважив, що у місті є фінансове забезпечення – підприємці і бізнесмени, які б могли незначними для власного бюджету сумами допомогти постраждалим.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Жодної пропозиції не поступило. Це ж наші мешканці. Проблема була, дійсно по 1,5 метра заливало оселі. Всі гроші з собою не забереш. Можна було б символічно виділити по 5-10 тисяч гривень. І це б говорило про те, що ми єдині, що ми бачимо цю проблему, що ми одне місто, ми разом. Але цього не відбулося, на жаль».

Стосовно оцінювачів і вартості їх робіт, то аби їх послуги не вдарили по гаманцях постраждалих, з міського бюджету на це було виділена матеріальна допомога у розмірі 5 тисяч гривень на один будинок. Люди до кінця цього тижня матимуть змогу підписати угоди з оцінювачами.

Владислав Атрошенко: «Ті, хто не подав заяву, можуть розпорядитися 5 тисячами гривень, як їм зручніше. Якщо вони не хочуть витрачати 3,5 тисячі на експертний висновок, згідно якого вони можуть претендувати на відшкодування збитків, це їх право і вони діють так, як вважають за потрібне».

Також Владислав Атрошенко додав, що Чернігів має всі шанси отримати відшкодування збитків з держбюджету. Для цього робиться все необхідне. Зокрема, тривають перемовини з керівництвом країни.

Крім того, місто безкоштовно допомагає відновити людям втрачені документи. Це організували централізовано через ЦНАП. Але поки що ніхто за такими послугами не звернувся, хоча від мешканців раніше лунали прохання допомогти.

Нині триває експертиза дощового колектору, який пролягає через авто кооператив №28. Мають визначити реальний його діаметр.

Міський голова зауважив, що на часі створення у кожній громаді своєї експертної організації, яка б перевіряла всі будівництва в місті і виключала можливість незаконних робіт.

А тим часом 10 липня КП «Чернігівводоканал» провів дезінфекцію мереж водопостачання по вулиці Декабристів та Могилянського.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: нарада, злива, негода, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект