Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Вулицю Рокоссовського перейменують на честь Левка Лук’яненка? (відео)

Вулицю Рокоссовського перейменують на честь Левка Лук’яненка? (відео)

Рокоссовського, 41Б саме в цьому будинку наприкінці 80-х років жив відомий український дисидент, автор акту проголошення незалежності України, Левко Лук’яненко. У зв’язку з його смертю кілька днів тому постало питання про перейменування вулиці Рокоссовського на вулиці Лук’яненка.В першу чергу ми поцікавилися у місцевих мешканців, що вони знають про свого знаменитого сусіда.

- Український політик. Він завжди виступає за Україну.

- Дуже соромно, яке я не в курсі. Хто це?

- Знаю, що він у тюрмі сидів і знаю, що вже помер.


А от Любов Миколаївна, що мешкає у цьому будинку з 1974 року може похвалитися тим, що знала Левка Григоровича не лише як політика і дисидента, а й як сусіда. За її словами Левко Лук’яненко був приязною, товариською людиною. Певний час працював у 2-й дитячій поліклініці електриком. А після чергового арешту його квартиру перевернули до гори дригом, і відтоді дисидент більше тут не жив.

Ідею про перейменування вулиці Рокоссовського вперше висловив заступник міського голови Олександр Ломако на своїй сторінці у Фейсбук. Аналогічна пропозиція з’явилась у понеділок вже у вигляді петиції, яка на момент написання сюжету набрала 58 голосів. А у вівторок на розширеній нараді в мерії міський голова Владислав Атрошенко запропонував назвати іменем Левка Лук’яненка площу у районі 5 Кутів.

У будь-якому випадку рішення спочатку мають ухвалити на громадських слуханнях.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: вулиця Рокоссовського, Левко Лук’яненко, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект