Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Новгород-Сіверщині в оздоровчому таборі семирічного хлопчика покусала гадюка (відео)На Новгород-Сіверщині в оздоровчому таборі семирічного хлопчика покусала гадюка (відео)

В місцевій лікарні залишалась одна доза зміїної протиотрути. Потрібно було 4 або 5. Протягом трьох діб набряки на місці укусів збільшувались.Хлопчик 7 років потрапив до реанімації Новгород-Сіверської лікарні минулої п’ятниці. Його двічі вкусила змія.

Олександр Черток, педіатр, розповідвє: «Хлопчик поступив з села Красний хутір, там у них оздоровчий табір. Діти бігали у траві в лісі, і він, зі слів виховательки, побачив змію і почав за нею ганятись. Вона його вкусила двічі: за пальчик на руці і в нижню третину гомілки. Стан хлопчика спочатку був не дуже добрий. Збільшувався набряк перший, другий, третій день. Сьогодні почав набряк спадати. Хоч трохи, але спадати. Була блювота, пронос, больовий синдром. Зараз ця симптоматика почала відходити».

Хлопчику ввели сироватку проти отрути гадюки. Останню, яка залишалась у лікарні.

Лікар пояснює: «У нас була одна доза протизміїного анатоксину. Ним одразу дитину прокапали. Але дози мало. Їх потрібно щонайменше чотири — п’ять доз. Як виявилось у області їх також немає цих анатоксинів».

Поки нема сироватки – лікарі намагаються вивести за допомогою інших препаратів.

Ольга Бубенець, завідувачка відділенням анестезіології, чому так сталося: « Тому що всі вакцини, в основному російського виробництва. Зараз Росія – країна агресор, тому — не закуповуються. У нас в Україні власного виробництва нема».

Хлопець, якого покусала гадюка, вихованець дитячого будинку з села Черешеньки Коропського району. Його батьки позбавлені батьківських прав. До Сашка приходять і допомагають Новгород-Сіверці, каже Ольга Бубенець.

Коли ми знімали цей сюжет, люди, які не побажали бути названі, принесли в лікарню дози зміїного антитоксину.

UA: Чернігів

Теги: гадюка, реанімація, сироватка, оздоровчий табір, Новгород-Сіверський район, UA: Чернігів

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект