Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Як у Чернігові відсвяткували Івана Купала? (відео)

Як у Чернігові відсвяткували Івана Купала? (відео)

6 липня уся Україна традиційно святкує ніч Івана Купала, одне з найдревніших і наймістичніших свят у нашому календарі, яке залишилося ще з часів язичництва. У Чернігові воно також дуже популярне. Його традиційно святкують у центральному парку культури та відпочинку.Основу частину магічного дійства взяв на себе чернігівський відділ «Союзу українок». Вони встановили у парку опудала злих язичницьких божеств – Мари та Змія. Які потім належить спалити або втопити, щоб, за повір’ям, уберегти себе від лиха на наступний рік.

І куди ж без найголовнішого атрибуту купальської ночі – вінка. У Чернігові його роблять з любистку, чебрецю, маку, волошок та інших трав. Сплести таку красу без досвіду дуже складно. Але дівчата із задоволенням опановують це мистецтво.

Чернігівці почали збиратися біля сцени вже близько 8-ї вечора. Причому, не важливо вірите ви в містику, світ папороті, ворожіння чи ні, у купальську ніч є на що подивитись і дітям, і дорослим.

Як завжди, купальські гуляння тривали до глухої ночі. Чернігівці залюбки водили хороводи, стрибали через вогнище і пускали по воді вінки. За звичаєм, куди він попливе, звідти і чекати дівчині коханого. Але оскільки кидали їх в озеро, ну що ж, доведеться влаштовувати особисте життя самостійно.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: свято Івана Купала, гуляння, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект