Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » На Новгород-Сіверщині лісівники оцінили масштаби ураження дерев короїдом (відео)На Новгород-Сіверщині лісівники оцінили масштаби ураження дерев короїдом (відео)

70 відсотків личинок короїда успішно перезимували. На Новгород-Сіверщині лісівники оцінили масштаби ураження дерев. І випробовують нові методи боротьби.Науковець Анатолій Жежкун показує ліс. Ось ці ділянки пошкодив верхівковий короїд, їх видно здалеку. Зовні сосни схожі на спалені. Каже, торік всохлих було вдвічі менше. В лісі науковці рахують уражені сосни.

Анатолій Жежкун, директор ДП «Новгород-Сіверська науково-дослідна станція»: «У цьому розі за нашими спостереженнями по модельним деревам було визначено, що з личинок і молодих особин, які залишалися під корою дерев, 70% перезимували успішно. Тобто вони не пошкодились сильними морозами, тому щоб були м’які погодні умови. І цей короїд, після настання температури більше 10 градусів, знову почав пошкоджувати лісові насадження. Концентрується він біля лісових галявин, полів, відкритих місць сіножатних і потім поступово переміщається в глибину лісу».

Поблизу всохлих сосен науковці показують гілки дерев. Під корою оселився шкідник.

Науковці проблему всихання сосен досліджують 3 рік, з часу виявлення короїда в лісах Чернігівщини. Кажуть, змушені радити лісівникам вирубувати хвойні. Це поки єдиний спосіб зупинити шкідника.

Врятувати ліс від короїда можна, каже Анатолій Жежкун. Шкідника знищують шпаки, дятли. Також треба саджати сосни разом з березами, ялинами, тоді комахи не такі агресивні.

Вперше сосни уражені короїдом лісівники Чернігівщини виявили в Остерському лісництві 3 роки тому. В 2017 році шкідник з’явився в лісах Добрянки, Ніжина та Чернігова. Торік сосни всихали по всій області.

Загалом в області вражено верхівковим короїдом 12,5 тисяч гектарів лісів.

Сюжет: ТРК «Сівер»

Теги: короїд, сосни, ліси, Анатолій Жежкун, ТРК «Сівер»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект