Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У селі Клевин на Чернігівщині на п’ять жилих хат - п’ятеро мешканців (відео)У селі Клевин на Чернігівщині на п’ять жилих хат - п’ятеро мешканців (відео)

У селі Клевин на Чернігівщині на п’ять жилих хат - п’ятеро мешканців. Люди живуть посеред лісу, без магазину, медобслуговування, без транспортного сполучення. Наймолодшому жителю - 70 років. Влітку старожилів відвідують діти та онуки, приїздять дачники. З настанням холодів четверо бабусь та дід залишаються самі серед соснового бору. Детальніше дивіться у сюжеті:Село Клевин. Бездоріжжя. Подвір’я поросли кущами та деревами. Заселених будинків 5 на село. До райцентру 18 км. До найближчого села Узруй – 3 км. Ганна з онуком на час приїхала в Клевин до батьківської хати. Постійно, як старожили, тут мешкати не хоче.

Ганна Циркун, жителька с. Узруй: «Вони вже вік тут прожили, то не бояться, звикли. А я боюся самостійності. Гілка по вікну стукне, а я вже боюся».

88-річна сусідка жінки теж Ганна живе у Клевині постійно.

Ганна Варочкіна, жителька с. Клевин: «Нам тут добре, весело. Зайці стрибають, білочки».

Ганна Варочкіна показує своє обійстя: «Ось таке у нас господарство. Город ось такий. Грядки далі. Тут п’ять соток і на іншому городі також. Десять соток всього. Це ось морква, цибуля, огірки. А ось це така у мене піч. Ставлю ось сюди чугунок та куркам варю мішку. Ось тут дрова кидаю. Це щоб влітку піч не топити».

У жінки 5 котів. Говорить, з ними не почувається самотньою.

Ганна Варочкіна: «Не дають бабі і постіль розстелити. Ось підстилку застелила, щоб вони лежали, грязі мені не наносили. Вони зі мною сплять. Ось вони які ж хороші, це Алісочка моя. А ось це Джина, така ласкава. Ось як радіє, що я її гладжу. А ось це ось ця їх народила – мама. Це у мене була одна кішка, привела ось цих, мені ж шкода їх було вбивати. А куди я їх подіну? Вони ж такі гарненькі».

В хаті вишиті картини, рушники. Згадує, колись любила вишивати.

Ганна Варочкіна: «Зараз нічого не хочеться – ані вишивати, ані прибирати, хоча б ноги ходили, та й усе».

20 років тому у Клевині було півсотні жилих хат, розповідає жінка.

Ганна Варочкіна: «Багато хат було. А зараз немає нічого, одні лише пусті стоять, лише п’ять хат залишилось, де по одному чоловіку живе. Продукти зрідка машина привозить, а так у Комуну в магазин. До нього треба йти 3 км. Нас тут соцпрацівник обслуговує. Два рази на тиждень приходить, що треба, то замовляємо, вона приносить. Також прибирає, допомагає».

Покидати село Ганна Варочкіна не збирається.

Ганна Варочкіна: «Діти кличуть у Чернігів. Донька живе сама, чоловік помер, власний будинок має, але я зі свого нікуди не хочу».

Сюжет: ТРК «Сівер»

Теги: село Клевин, Ганна Циркун, Ганна Варочкіна, ТРК «Сівер»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект