Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Комарина навала в Чернігові поширює гельмінтів, які паразитують в очах (відео)Комарина навала в Чернігові поширює гельмінтів, які паразитують в очах (відео)

Швидка весна принесла на Чернігівщину навалу з комарів і мошок, які просто тероризують дачників і любителів відпочинку на свіжому повітрі. Цьогорічні природні умови стали ідеальними для розвитку цих комах.«Ну, минулого року менше було. Води цьогоріч більше. Розлив великий».

«Багато. Дуже багато. Дуже».

«Дуже багато. Навіть у квартиру цеє…»

«Зараз наводнення. Води багато. Звісно, багато комарів».

«У зв’язку з тим, що був широкий розлив водойм і різке підвищення температури, відбулося значне розмноження комарів, мошок та інших комах», – розповідає Оксана Баластрік, лікар-інфекціоніст поліклініки № 2.

Укуси комарів не лише приносять дискомфорт. Лікарі попереджають і про те, що з комариною слиною передаються личинки надзвичайно небезпечного паразита.

«Комарі цього року становлять велику небезпеку, тому що, крім просто укусу та виникнення алергічної небезпеки, вони є поширювачами в нашій області такої серйозної хвороби, як дирофіляріоз. Локалізація цих гельмінтів найрізноманітніша. Найнеприємніше – це їх локалізація в очах», – зауважує Оксана Баластрік, лікар-інфекціоніст поліклініки № 2.

Ці гельмінти ниткоподібні, завдовжки до 10-30 сантиметрів. Клінічні ознаки характеризуються почервонінням, пекучістю, порушення зору. Контури паразита можна навіть побачити під шкірою. Після укусу проявляється в період від місяця до дев’яти. Основний метод лікування – хірургічний. Щоб убезпечитися від переносників таких небезпечних хвороб, чернігівці діляться власними рецептами захисту.

«Олія герані. Олія лимона. Намагаюсь не бувати в місцях, де є комарі».

«Ми мазь якусь купуємо в аптеці».

«Поки нічого. Рейтер вставляємо. А так поки що не купували нічого».

«Вважається, що хорошим засобом є ефірна олія лаванди. Лавандовий запах дуже не подобається комахам».

«Сіточку. Або мазь».

«Господарське мило + шампунь і оцту трішки. Змішати та змазувати».

«Ви знаєте, на наших комарів народні методи не дуже й діють. Наплив справді великий».

При використанні репелентів лікарі радять уважно читати інструкцію та користуватись засобами, купленими тільки в аптечній мережі.

«Необхідно читати інструкцію. Тому що в кожному репеленті вказано, як і коли його наносити. І всі репеленти, які продаються в аптечній мережі, допущені до використання», – зазначає Оксана Баластрік, лікар-інфекціоніст поліклініки № 2.

Загалом необхідно завчасно вдягати максимально закритий одяг, якщо ви знаходитесь поблизу водойм і лісових масивів.

Сюжет: Cheline TV

Теги: Оксана Баластрік, комари, дирофіляріоз, Cheline TV

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект