Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В Україні поширюється ще одна смертельна хвороба (відео)В Україні поширюється ще одна смертельна хвороба (відео)

«Купив в’ялену рибу і помер» – минулого року такими заголовками рясніли ЗМІ країни. Тоді інфекційна хвороба ботулізм набрала значних обертів.За 2017 рік понад сотню українців потрапили у лікарню, 11 з них – померли.

Оксана колись теж захворіла на цю страшну недугу. Жінці довго не могли поставити діагноз, хоч уся симптоматика проявилась дуже швидко.

Оксана, перехворіла на ботулізм, жителька Чернігова: «Дуже швидко розвивалися симптоми. З ранку я почувала себе погано, потім пропав зір, дуже велика слабкість і я втратила свідомість. Це було після прийому тараньки. Рибу ми зловили самі».

Як правило, симптоми хвороби є звичайне харчове отруєння. Хворого турбують нудота, діарея, характерний біль у животі. Однак важливо не прогавити і характерну для ботулізму симптоматику. Перш за все, це порушення зору, подвоєння в очах. Одночасно виникає спрага, постійна сухість в роті. Може змінитися тембр голосу. У важких випадках при ураженні дихальних м’язів, пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар у грудях, - так розвивається дихальна недостатність. Це і є причиною смерті при ботулізмі.

Крім того, спеціальна сироватка, яка може врятувати від летальних наслідків є не у кожній українській лікарні. МОЗ вже звернулися у всі регіони аби ті повідомили про свої потреби у сироватках.

Збудник ботулізму є всюди. Тобто може знаходитися у кишечнику абсолютно здорової людини, у кишечнику тварини, у ґрунті чи на будь-які поверхні. Однак, він розвивається і досягає своїх смертельних проявів лише у безкисневому середовищі. До приладу, у консервації.

Інкубаційний період ботулізму триває від лічених годин до кількох днів. Однак, чим важче захворювання і чим більше людина з’їла зараженого продукту, тим коротший інкубаційний період.

Зараження ботулізмом перш за все пов’язане з вживанням різноманітних домашніх консервів, паштетів та власноруч засоленої риби. Адже для приготування такої продукції, вдома немає всіх технологічних і санітарних можливостей.

Якщо цьогоріч перші захворювання ботулізмом спричинені виключно вживанням продуктів власного виробництва, минулого року ботулізм був навіть промисловим. Тобто заражені продукти продавали, здебільшого, у роздрібних магазинах та на стихійних ринках.

Аби вберегтись, експерти рекомендують купувати продукти харчування перш за все там, де є жорсткий контроль, - на агропромислових ринках, у супермаркетах та магазинах, де працюють фахівці, які нестимуть за це кримінальну відповідальність. І звичайно буди вкрай обережними з домашньою консервацією та солінням риби. А найважливіше пам’ятати, що хворобі легше запобігти, ніж від неї лікуватися.

Сюжет телеканалу ICTV, «Ранок у великому місті»

Теги: ботулізм, телеканал ICTV, «Ранок у великому місті»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект