Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » До ліцею залізничного транспорту приїхали студенти з Німеччини (відео)До ліцею залізничного транспорту приїхали студенти з Німеччини (відео)

До Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту завітали гості з міста Меммінген. 8 студентів, які в Німеччині освоюють професію електромонтерів, глянули музей та навчальні майстерні закладу, спостерігали за тим, як навчаються чернігівські ліцеїсти.Паскаль, студент з Меммінгена: «Конечно же есть большая разница между вашим и оборудованием Германии. Но собственно, нам здесь все нравится».

Співпраця Чернігова та міста Меммінген у галузі освіти триває вже біля 20 років.

Максим Поджарий, виконуючий обов’язки директора Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту: «Наш навчальний заклад з 2016 року почав співпрацювати з закладом Йоган БІРВ ІРТ Шуле. Це професійний ліцей, яка готує робітничі професії. І з 2016 року ми співпрацюємо по підготовці електромонтерів».

Гостям показали подароване німецькими колегами обладнання, яке використовують для навчання ліцеїстів. Стінку для підготовки сантехніків та електровимірювальний прилад, для роботи якого в ліцеї створили два додаткові робочі місця. Деяке обладнання для німців було в новинку.

В Німеччині професійну освіту здобувають за дуальною формою навчання, елементи якої планують поступово впроваджувати і в Україні.

Максим Поджарий: «На початку навчання, будучі ще абітурієнтами, заключають трьохсторонню угоду з підприємством, навчальним закладом і особисто учнем або з його батьками. В договорі передбачається, що учень буде обов’язково працевлаштованим. Фірма надає свою матеріальну базу для підготовки практичної. Більшість навчального часу учень перебуває на навчанні на підприємстві».

В Україні вся матеріальна база з професійної підготовки знаходиться в навчальному закладі, в той час як німецькі студенти там вчать тільки теорію, а от практику відточують на підприємствах.

В Україну студенти приїхали на 3 дні. Їм підготували насичену програму: екскурсії в Києві та Чернігові, веслування на драгонботі по Десні та товариський матч з волейболу.

Нагадуємо, 7 та 8 травня з офіційним візитом до Чернігова приїхала делегація на чолі з обербургомістром міста Меммінген. Під час спільної зустрічі він зазначив, що партнерство це не тільки справа паперів, а й міжособистісне спілкування, та висловив сподівання, що в подальшому наші міста матимуть багато спільних проектів.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Максим Поджарий, ліцей залізничного транспорту, німці, Меммінген, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект