школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігові попрощалися з воїном Андрієм Лебедєвим (відео)У Чернігові попрощалися з воїном Андрієм Лебедєвим (відео)

Сьогодні у Чернігові оголошена жалоба. У місті попрощалися з воїном Андрієм Лебедєвим. Бойові побратими з 13-го батальйону кажуть — Андрій, потрапивши в полон, пожертвував собою й зберіг життя іншим полоненим. Ці обставини стали відомими лише тепер. Досі більше трьох років Лебедєв вважався зниклим без вісти. Кілька днів тому експертиза ДНК встановила його особу. Він був похований як невідомий солдат у Дніпропетровській області, а відсьогодні спочиватиме в рідному місті.Взимку 15-го року 34-річний кулеметник Андрій Лебедєв брав участь у боях під Вуглегірськом. На одному з блок-постів він тримав оборону у складі 13-го батальйону. 28-29 січня, відбиваючи танкову атаку російських окупантів та сепаратистів, потрапив у полон разом з чотирма товаришами.

Дмитро Мартиненко був разом з Андрієм у полоні. Він каже, що того дня бачив Андрія, але ще сподівався, що він живий.

«Я знав, що його або вбили, або тяжко поранили. Коли мене забирали з ями, я бачив його тіло на снігу, й було багато крові», — згадує товариш Андрія Лебедєва Дмитро Мартиненко.

Вже тепер побратими припускають, що Андрій під час допиту взяв на себе всю відповідальність за дії підрозділу, розлютив ворогів, тому його катували й застрелили. Кажуть — він зберіг їм життя, пожертвувавши собою.

Через кілька місяців після загибелі вдалося забрати тіло бійця, але як невідомого. Так він спочатку й був похований.

Андрій Лебедєв — етнічний росіянин, народився в Ярославлі і у дитинстві переїхав з батьками до Чернігова. Чернігівці, які прийшли попрощатися з воїном до собору Святої Катерини, називають його прикладом справжнього українця.

«У Чернігові у Андрія залишилися мати й бабуся. Волонтери склали список загиблих і померлих бійців 13-го батальйону. У цьому списку 44 воїни. Андрій Лебедєв – сорок п’ятий», — каже Дмитро Мартиненко.

«Сівер-центр»

Теги: Андрій Лебедєв, воїн, прощання, 13-й батальйон, похорон, «Сівер-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект