Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Детективна історія: кому співробітник моргу віддала паспорт померлої (відео)

Детективна історія: кому співробітник моргу віддала паспорт померлої (відео)

В будинку по вулиці Бєлова на першому поверсі самотньо мешкала пенсіонерка. Її син та донька давно живуть в Росії. З кінця зими 70-річну Людмилу Павленко ніхто не бачив.Схаменулися сусіди, коли перед Великодніми святами забилася каналізація. Тому викликали комунальників. Коли ті потрапили до помешкання старенької, з’ясувалося, що жінка кілька місяців як померла. Її тіло доправили до моргу.

Забила на сполах і донька, яка вже давно не могла додзвонитися до мами. На її прохання, родичка почала з’ясовувати, чому Людмила Миколаївна не піднімає слухавку. Від сусідів дізналися, що сталося.

Аби поховати маму, до Чернігова одразу приїхала донька Олеся і почали займатися оформленням документів.

Валентина, родичка померлої: «Ми прийшли з поліцією до моргу. Вони нам сказали, що ще немає ухвали суду, розтин ще не робили. Попросили у дочки паспорт. Дочка пред’явила паспорт, свідоцтво про народження. Жіночка й каже, а у вас є паспорт померлої. Кажемо, є. А вона нам, мовляв, ви його залиште, щоб ми правильно виписали медичний висновок про смерть».

Жінки залишили документи і поїхали додому.

Як з’ясувалося пізніше, вимагати паспорт померлої співробітники моргу не мали права. Лише ксерокопію.

За словами Валентини у морзі їх запевнили, щойно отримають ухвалу суду, проведуть розтин. Тоді й повідомлять. Однак, дзвінка жінки так і не дочекалися. Наступного дня, коли прийшли до моргу за документами, виявилося, що їх там вже немає.

Кому віддали документи, за словами Валентини, у морзі чітко сказати не змогли.

Як пояснили журналістам телеканалу «Новий Чернігів», співробітники діяли у рамках чинного законодавства.

Євгеній Смоляр, завідуючий відділом судово-медичної експертизи і трупів комунального закладу «Чернігівське бюро судово-медичної експертизи»: «Є Закон України «Про похоронну справу». В неї є стаття 11, яка проголошує те, що поховати людину може той, хто виявив волевиявлення. Тобто людина, яка звернулася до нас, мовляв, вона хоронить, ми йому віддаємо лікарське свідоцтво на смерть і ця людина зобов’язується захоронити тіло».

Тоді жінки викликали поліцію.

Незабаром, за словами Валентини, приїхали двоє чоловіків, які цікавилися, хто розшкує документи на Людмилу Павленко. Жінки кажуть, що після їх візиту, документи дивним чином з’явилися. Проте донька померлої б’є на сполох.

Наразі за зверненням доньки померлої Людмили Павленко правоохоронці проводять перевірку.

В поліції кажуть, випадки, коли шахраї намагаються привласнити майно літніх людей, в яких немає родичів непоодинокі.

Юлія Ковтун, речник Чернігівського міського відділу поліції: «Часто одинокі люди являються об’єктом посягання для шахраїв. Вони звертають увагу на квартири і намагаються якимось чином їх привласнити. Шукають певних свідків, звісно своїх, не справжніх, які приходять до суду і намагаються довести, що вони є родичами, щоб прописатися в даній квартирі і в подальшому привласнити собі житло».

За словами Юлії Ковтун, нещодавно подібна ситуація сталася в одному з житлових будинків по проспекту Миру. Проте завдяки оперативним діям правоохоронців та міської влади, шахрайство вдалося розкрити вчасно, а квартиру повернути родичам.

Аби не потрапити в таку неприємну ситуацію в поліції радять частіше телефонувати своїм літнім родичам та не залишати їх без нагляду.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: Людмила Павленко, морг, Євгеній Смоляр, паспорт, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект