Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Який штраф загрожує за спалення листя? (відео)

Який штраф загрожує за спалення листя? (відео)

Чим загрожує спалення сухої трави та сміття на дачі або під час відпочинку. Рятувальники не втомлюються попереджати, що від їдкого диму страждає екологія, а за незаконне вогнище можна поплатитися своїм майном та навіть життям.Євген Дубина, начальник відділу агітаційно-пропагандистської роботи ДСНС України в Чернігівській області: «З настанням потепління громадяни почали випалювати сміття та суху рослинність на своїх присадибних ділянках. А також мають місця-факти підпалювання сухої рослинності на відкритих територіях. Як наслідок, з початку квітня на території області зареєстровано 73 пожежі в природних екологічних системах, а також 6 пожеж у житловому секторі громадян. На жаль, одна людина загинула».

Щовесни ситуація повторюється. Як тільки стовпчик термометру піднімається вгору, люди починають чистити подвір’я, та замість того, аби вивезти листя на смітник, або скинути до компостної ями, беруться за сірники.

Надзвичайники закликають зважити, чи варто ризикувати, адже вогонь на подвір’ї легко може перекинутися на дім, сарай чи літню кухню. До того ж спалення сухостою є правопорушенням, за яке можуть покарати гривнею.

«Відповідно до статті 77-1 Кодексу про адміністративні правопорушення за випалювання сміття та сухої рослинності передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 170 до 340 гривень на громадян», – каже Євген Дубина.

Як уникнути пожеж в екосистемах? В лісопаркових зонах розводьте багаття в спеціально облаштованих місцях, ретельно гасіть сірники та недопалки, постійно слідкуйте за вогнищем, аби полум’я не перекинулося на суху рослинність чи дерева. Повертаючись додому з лісу, вогнище слід загасити водою та засипати землею.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: пожежа, суха трава, листя, Євген Дубина, ДСНС, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект