Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Парки замість цвинтарів: на сайті ВР з'явився законопроект про біопоховання (відео)

Парки замість цвинтарів: на сайті ВР з'явився законопроект про біопоховання (відео)

Ховати не лише на цвинтарях і в колумбаріях, а навіть у парках.. На сайті Верховної Ради з’явився законопроект, який вводить поняття біопоховання. Так називають процес, при якому використовують спеціальні матеріали, які розкладаються за 5 років і не завдають шкоди екології. Чи готові до цього українці, далі у сюжеті.Це екокапсула з тілом померлого. Так італійські дизайнери пропонують ховати людей. Тут тіло людини служить добривом для дерева. І це символізує не кінець, а новий початок. Схожі екопоховання пропонують зробити і в Україні. Ховати не лише на цвинтарях та у колумбаріях, а і у парках.

Ольга Бажко, керівник відділу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України:
«Це фактично урна для праху померлого, але виготовлена з речовин, які швидко розкладаються. Туди поміщається прах померлого і насіння рослини, яка фактично буде його уособленням в наступному житті. Основоположник цієї концепції біопоховань помер 7 років тому. Він захотів бути яблунею. Зараз цій яблуні 7 років».

Проте у звичних парках поховань не буде. Для цього створять нові.

Зараз у Києві для поховань відкритим залишилося тільки одне кладовище. Та й там скоро забракне місця. А за два роки закінчаться місця і столичному колумбарії. Запропоновані новації мають вирішити цю проблему. А ще, таке екопоховання буде вдвічі дешевше за традиційне. Автори законопроекту розповідають, орієнтувались на світовий досвід.

Такі біопоховання у спеціальних парках не передбачають звичних надгробків. Лише табличка з іменем померлого, датами народження та смерті.

Чиновники сумніваються, що ідея стане прийнятною для більшості українців.

Якщо закон ухвалять, такі зелені кладовища почнуть з’являтися в Україні за півроку.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: екопоховання, біопоховання, законопроект, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект