• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Не несіть померлим сміття»: просять чернігівські екологи, священики, активісти й чиновники (відео)


«Не несіть померлим сміття»: просять чернігівські екологи, священики, активісти й чиновники (відео)

 

Не несіть померлим сміття – з проханням відмовитися від штучних вінків на цвинтарях звертаються до людей екологи, священики, активісти й чиновники. Така практика набуває масштабів у Великодні свята.Повні ятки різнобарвного пластику на ринку. Троянди, жоржини, орхідеї. Ольга Миколаївна за новенькі вінки віддала 380 гривень, про шкоду такої покупки чула, проте відмовитися від штучних атрибутів поминальних днів поки не готова.

Чернігівці розповідають – неживі квіти цінують за витривалість. А зустрічати Провідну неділю зі штучними вінками стало своєрідною традицією.

Якщо таку пластикову квітку закопати в землю, вона не розкладається упродовж багатьох десятків років. Натомість під час спалювання виділяє отруйні для навколишнього середовища речовини, розповідає еко-активіст Сергій Безбородько.

Власну позицію щодо використання штучних квітів мають і представники церков. Настоятель храму Святої Катерини отець Роман розповідає, традиція нести на могили померлих родичів штучні прикраси виникла досить давно.

Проте, наголошує священик, штучні вироби на могилах не несуть жодного змістового навантаження, найліпшим поминанням для покійних є добра згадка і щира молитва.

Не прикрашати могили померлих пластиковими квітами та вінками офіційно закликає Українців Греко-Католицька церква. Щороку їхнє бюро екології проводить цілу інформаційну кампанію про шкоду такої штучної краси, щоправда, ця практика поширена більше на Західній Україні.

Альтернатива штучним квітам – сухоцвіти, найкращі ж квіти на кладовищі – живі, наголошують еко-активісти й рекомендують якнайшвидше позбуватися пережитків радянських часів і переймати досвід цивілізованих європейських країн.

На даний час не існує законодавства, яке б забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх для прикрашання могил. Тому вибір «за» чи «проти» штучних квітів лишається за кожним із нас.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Великодні свята, поминальні дні, штучні квіти, кладовище, екологи, «Сівер-центр»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект