Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » У Чернігові масово отруїли домашніх собак (відео)

У Чернігові масово отруїли домашніх собак (відео)

Сім родин залишилося без своїх чотирилапих друзів, а троє новонароджених цуценят – без мами. З жителями вулиці Мстиславської, де сталося отруєння, спілкувалися журналісти Суспільного.Чернігівка Валентина Чантурія годує маленького алабая з дитячої пляшечки. Ще двоє чекають на свою чергу. Цим цуценятам всього п’ять днів, але вони вже залишилися без мами. Улюблениця родини, Альба, народила цуценят в ніч на 9 березня, а 10 березня її не стало.

Валентина пригадує: 9 березня, після пологів, Альба годувала новонароджену малечу. Та вже наступного дня собаці знову стало зле.

Валентина Чантурія – хазяйка загиблої собаки: «Дуже слабка собака була, рвота була, вона від дітей відмовилася навіть. Їй так було погано, що вона дітей кинула, навіть не заходила до них. Ми звернулися до клініки і вона буквально за декілька годин… Там пробула, зробили все – капельницю, уколи. Ну але… Лікарі спочатку нічого не казали. Потім вже подивилися на неї, як вона поводилася, різні симптоми і сказали, що це стовідсотково отруєння».

Неподалік родини Чантурія живе Віра Жукова. На очах її сина помер їхній домашній улюбленець – Дік. Собаці стало зле 7 березня: у нього почалися судоми, з рота пішла піна. За двадцять хвилин пса не стало. Його тіло відправили на розтин.

Без чотирилапих друзів залишилося ще п’ять родин, що проживають на вулиці Мстиславській. Та зоозахисники припускають: труїли не лише домашніх собак. Більш ніж два тижні тому з території гаражного кооперативу, що неподалік, зникло три пса. Ними опікувалася чернігівська зоозахисниця Марина Постол.

Марина Постол – зоозахисниця: «Они всегда меня встречали, когда я приезжала на кормёжку, то есть кушали, и никуда с территории кооператива, ну максимум возле забора ходили, далеко никуда не уходили. В восемь вечера я кормила – они были, в восемь утра я приехала – их уже не было».

Марина скрізь шукала собак, навіть заглядала в каналізаційні шахти. Та потім почула про масове отруєння на Мстиславській.

Марина Постол – зоозахисниця: «Человек рассказал, что видели, как везли на санках люди свою отравленную собаку, которая билась в конвульсиях, не успели довезти, она умерла. Потом с Мстиславской люди пришли, сказали, что у них во дворе отравили их собаку. Ну и вот теперь случай с алабаихой. И вообще рассказали, что им известно – семь собак именно хозяйских, мы не знаем сколько дворовых, отравлено».

Жоден із господарів загиблих собак до поліції не звернувся.

Марина Постол – зоозахисниця: «Это надо поддавать огласке, искать эту мразь. Мы тоже будем помагать. Мы на сполох бьём у себя в группах, рассказываем: если кто что заметит, подозрительный человек, который никогда не кормил животных, начинает кормить, да ещё особо чем-то вкусным, а не какими-то косточками, то, пожалуйста, фотографируйте, запоминайте, чтобы мы выяснили, кто этим занимается».

Марина Постол радить у таких випадках відправляти тіло домашнього улюбленця на розтин, щоб підтвердити причину смерті. І обов’язково звертатися до правоохоронних органів.

«Сівер-центр»

Теги: отруєння, собаки, домашні тварини, Валентина Чантурія, Віра Жукова, Марина Постол, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект