Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Електромережі – громаді: чи знайшла робоча група механізм передачі майна? (відео)

Електромережі – громаді: чи знайшла робоча група механізм передачі майна? (відео)

Повернути міські електромережі у власність громади, закликають чернігівські підприємці. На їхню думку для бізнесу та звичайних споживачів наявність кількох гравців на ринку електроенергії буде на користь. Для цього ініціатори пропонують створити комунальне підприємство. Щоб оцінити можливість та доцільність такого кроку, сформовано робочу групу з підприємців, чиновників та представників «Чернігівобленерго».



Сергій Берестовий, підприємець: «В нашій країні сьогодні відбувається демонополізація енергетичного ринку і будь-які структури, починаючи з 1 січня 2019 року, мають право продавати електричну енергію. І у нашої громади – у міста є можливість за допомогою власного майна, яке безоплатно експлуатується «Чернігівобленерго», отримати безстрокову державну ліцензію і мати можливість продавати електричну енергію так, як це робить «Обленерго».

Олексій Єпінін, начальник фонду комунального майна ЧМР: «Якщо місто буде обслуговувати ці мережі, то орієнтовні витрати в рік складуть 1 мільйон гривень. Якщо додатково всі мережі будуть обслуговуватись, які належать до державної власності, тоді витрати складуть десь 5 мільйонів гривень».

На думку підприємців, перехід мереж у комунальне управління стане актуальним після введення так званих RIB-тарифів для «Обленерго», які безсумнівно позначаться на платіжках споживачів.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман назвав ці тарифи несправедливими. Однак постанова НКРЕКП набула чинності 10 січня.

Тетяна Опришко, експерт організації роботодавців «Сіверщина»: «В першу чергу іде питання про підняття тарифу для бізнесу, який впаде на собівартості тієї продукції, які вони випускають. Тому на сьогоднішній день це питання потрібно обов’язково поставити».

Як пояснив голова фонду комунального майна Олексій Єпінін, ініціювати створення комунального підприємства може міська рада. Однак, механізму передачі йому майна від приватної фірми, наразі не існує. Хіба що «Чернігівобленерго» віддасть його добровільно.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: електромережі, «Чернігівобленерго», «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект