Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » До Новгорода-Сіверського завітала дитяча письменниця Тетяна Пакалюк (відео)

До Новгорода-Сіверського завітала дитяча письменниця Тетяна Пакалюк (відео)

На партах поставлених в одну лінію книжки, тоненькі з яскравими ілюстраціями на палітурках, з повчальними назвами типу «Не хочу читати», «Ввічливий скаляри», тощо. Все для читачів найменшеньких. Для старшої аудиторії з серйознішими заголовками – «Егоїстка», «Янгол з небесної сотні». Ідеї для своїх творів авторка знаходить, як сама каже, у повсякденному житті. Розповідю про себе, про те, як з вчительки хімії стала дитячою письменницею ділиться зі школярами, що прийшли на зустріч.Тетяна Пакалюк, письменниця: «Коли в мене народилася перша дитина і я пішла в декретну відпустку, то звичайно мені захотілося щось читати для своєї дитини. Ось тоді я зробила дуже прикре відкриття, що в наших книжкових крамницях українською мовою дуже мало книжок, книжок якісних. А так, як я все життя пишу, тому я взяла і написала для своєї дитини першу віршовану казку. Потім другу, потім третю… А потім зрозуміла, що, мабуть, це те, чим би я хотіла займатися постійно».

Як саме себе позиціонує пані Тетяна, вона письменниця виїжджаюча, бо багато подорожує. Спілкування з читачами вважає найважливішою частиною життя будь-якого автора, а надто дитячого.

Тетяна Пакалюк, письменниця: «Треба, щоб діти розуміли, письменник – це не фотографія чи картинка в підручнику чи на стіні. Письменник – це людина, яка хоче з тобою поділитись чимось важливим».

Від таких зустрічей кожен робить свої висновки і збагачується досвідом .

Окрім написання книжок Тетяна Пакалюк відшуковує нові таланти. 7 років тому започаткувала обласний конкурс «Хай весь світ дивують нині діти неньки України». Сотні віршованих та прозорих творів від школярів надходять до центральної бібліотечної системи. Журі з 5 письменників обирає найкращі.

Гімназистка Аліна Блоха цьогоріч також взяла участь в цьому конкурсі.

Аліна Блоха, учениця Н.-Сіверської гімназії №1: «У цьому творі я написала про те, як ми бачимо Новий рік, коли ми ще малі і як ми його бачимо, коли ми вже дорослі. В дитинстві це для нас подарунки, свято, а коли вже дорослі, то ми бачимо його трошки інакше».

Цьогорічні переможці ще невідомі, тому Аліна не знає, яке місце посіло її оповідання. До цього, 5 років поспіль, твори переможців виходили збірочкою, виданням якої опікувалась також Тетяна Пакалюк.

Тетяна Пакалюк, письменниця:
«Конкурс був започаткований не тільки для того, щоб ці роботи почитати, визначити переможців, а щоб дати можливість дітям друкуватися».

Однак, останні два роки збірки не видаються – немає коштів. Хоча, говорить жінка, є дуже талановиті діти. На зустрічі зі школярами, письменниця радила дослухатися до свого серця і обирати життєву дорогу зважаючи на свої уподобання і згідно з тим, до чого лежить душа.

Сюжет: ТРК «Сівер»

Теги: Тетяна Пакалюк, письменниця, ТРК «Сівер»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект