школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Могила, яку віднайшли патріоти. Хто такий Микола Лебідь? (відео)Могила, яку віднайшли патріоти. Хто такий Микола Лебідь? (відео)

Це могила юнака, який загинув в кінці січня 1918 року. Ще 30 років тому вона заростала бур’янами, аж поки одного дня чернігівець не звернув увагу на надпис на надгробку: «Щирий син України Микола Лебідь. Народився року 1899 грудня 4. Вбитий року 1918 січня 30».Анатолій Шацький: «Якось випадково в обідню перерву зайшов на кладовище. І що мене більш за все вразу, серед тисячі могил тільки на одній могилі був надпис українською мовою».

Як з’ясувалося пізніше похований тут 18-річний Микола Лебідь походив з інтелігентної родини, його батько був друг Михайла Коцюбинського, видавцем та членом «Просвіти». Діти зростаючи в атмосфері, де любили, цінували все українське пішли його стопами.

Сучасні дослідники встановили, що 30 січня 1918 року Микола Лебідь був затриманий більшовиками. Після чого його знайшли на вулиці з вогнепальним пораненням. Тож нині його вважають першою відомою жертвою більшовицької агресії в Чернігові. А патріоти наглядають за могилою юнака.

23 січня в дні, коли в Україні згадують про події української революції, квіти на поховання принесли й школярі з центру національно-патріотичного виховання та краєзнавства. Дослідники констатують, і досі величезний пласт інформації про події української революції 1917-1920 років не вивчений. Тож сподіваються, що сьогоднішні учні колись продовжать вивчення минулого рідного міста.Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Микола Лебідь, Анатолій Шацький, більшовики, могила, «Дитинець»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект