Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » З іграшками та гучномовцем: чернігівці провели акцію протесту під Троїцьким собором (відео)

З іграшками та гучномовцем: чернігівці провели акцію протесту під Троїцьким собором (відео)

Другий день всеукраїнського флешмобу «Принеси ляльку» відбувся у Чернігові під стінами Троїцького собору.Нагадаємо, акція – це відгук на події, які нещодавно сталися у Запоріжжі. Там 31 грудня чоловік вирішив вчинити самогубство і вистрибнув з вікна. У цей час з під’їзду виходив батько з 2-річним сином, чоловік впав на малюка. Врятувати його не вдалося.

Згодом, під час поховання священик Московського патріархату відмовився відспівувати загиблу дитину, адже хлопчика хрестили у храмі Київського патріархату.

Подія набула широкого розголосу. Люди в багатьох містах почали приносити під стіни храмів Московського патріархату дитячі іграшки в знак протесту.

Дедалі більше ця історія змусила багатьох говорити про необхідність єдиної помісної православної церкви в Україні.

Перед початком акції свою позицію щодо подій озвучив секретар єпархії.

Протоієрей Ігор, секретар чернігівської єпархії УПЦ МП: «Я не знаю подробиць цього конфлікту, який відбувся, тому що дуже багато ЗМІ висвітлюють це – одні розказують одне, другі вже дещо інше. Я вважаю, якщо люди хрещена в тій чи іншій конфесії, вона повинна все життя своє ходити в той храм, в якому вона була хрещена».

Біля входу в Троїцький собор поклали іграшки та листівки. За цим спостерігало близько десятка прихожан. Учасники акції розраховували, що в цей час у соборі буде служба. За словами прихожан, вона закінчилася раніше.

Мітингувальників обурило і те, що на території собору висять оголошення про екскурсійні тури до держави агресора Російської Федерації та анексованого Криму. А в самому храмі є ікона з зображенням російського царя.

Після словесної перепалки учасники акції пішли шукати настоятеля аби почути його позицію. Зрештою до мітингувальників ніхто так і не вийшов, тож вони повернулися до головного входу в храм, листівок там вже не було, іграшки розкидані.

Діалогу не вийшло, тож через годину і учасники акції і прихожани розійшлися.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: Троїцький собор, акція протесту, Московський патріархат, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект