Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » В Україні спалах корі. До Чернігова вірус поки не дійшов (відео)

В Україні спалах корі. До Чернігова вірус поки не дійшов (відео)

Спалах кору в Україні.В Чернігові наразі не зафіксовано жодного випадку захворювання. За даними центру громадського здоров’я, за 11 місяців 2017 року в Україні виявлено 3382 випадки. За аналогічний період минулого року було зареєстровано лише 78 хворих.

Ріст захворюваності відбувається за рахунок непровакцинованого дитячого населення.

Любов Ніконець, дитяча лікарка-імунолог:
«Це інфекція, яка керується методом вакцинації, щеплення людини. Якщо людина має два щеплення, ця людина не хворіє на кір. Ці щеплення є обов’язковими в Україні. Проводяться у віці 1 рік і 6 років».

Кір небезпечне, дуже заразне вірусне захворювання, що швидко поширюється. 9 людей з 10, з якими контактувала інфікована людина, теж захворюють, якщо вони не були щеплені. Першою ознакою кору є значне підвищення температури, лихоманка, озноб, катаральні явища, такі як сухий кашель, нежить, почервоніння очей, світлобоязнь, висипка на шкірі.

При перших проявах хвороби необхідно одразу звертатись до лікаря. Цей вірус викликає важкі ускладнення.

Любов Ніконець: «Цей вірус ускладнюється різними бактеріальними ускладненнями, такими як пневмонія – запалення легень, може бути запалення шлунку і кишківнику, запалення слизової ротової порожнини».

Лікарі переконують, якщо ви маєте щеплення, ви не захворієте.

Любов Ніконець: «Якщо доросла людина не знає, чи була вона щеплена, чи ні, то її можна провакцинувати, якщо вона була у контакті з хворим на кір. Вакцинувати можна до 7 доби».

Саме ця інфекція є однією з основних причин дитячої смертності у світі. У 2017 році в Україні зареєстровано 5 летальних випадків від кору: серед дітей від 0 до 17 років – 2 та серед дорослих – 3.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: кір, інфекція, щеплення, спалах кору, Любов Ніконець, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект