Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Для обов’язкового сортування сміття немає достатньої кількості баків і техніки (відео)

Для обов’язкового сортування сміття немає достатньої кількості баків і техніки (відео)

Обов’язкове сортування сміття вже з 1 січня цього року передбачає Закон України «Про сміття». За не відсортований непотріб - передбачені штрафи. У Новгороді-Сіверському розкладання відходів по різних баках не можливе вже через відсутність такої кількості останніх і техніки, яка б це сміття забирала.Кущі малини на присадибній ділянці Ольги Меншикової міцні і високі. Господиня хвалиться, що урожай гарний завдяки компосту. Добриво відмінне та ще й безкоштовне. У компостну яму йде все сміття, яке може перегнивати.

З використаних скляних пляшок виходять гарні бордюри на клумбах, а вже непотрібні шини від авто служать східцями та вазонами. Взагалі, зазначає Ольга Федорівна, багатьом речам можна дати нове життя. Те, що все ж таки не знадобилося, викидає до сміттєвих баків. З задоволенням би сортувала, аби було куди.

В Новгороді-Сіверському про сортування сміття у найближчі роки і не йдеться.

Віталій Кром, директор КП «Добробут»: «Все понимают, что сортировка за собой тянет дополнительные контейнера, места хранения вторсырья, транспорт, который будет все это собирать. Мы же не можем одним мусоровозом забрать и пластик, и стекло. То есть это будут бестолковые ходки. А топливо стоит 25 грн./л. Наша организация просто будет загонять сама себя в угол».

Зараз вивіз твердих побутових відходів для новгород-сіверців обходиться трохи більше 6 грн за одну людину. З наступного місяця хочуть збільшити вартість до 11 грн.

Віталій Кром: «С тем тарифом, который у нас сейчас есть, и со всеми требованиями от экологии, я уверен на 100%, что к 2020 году мы эти требования не выполним. Реальный тариф на переработку должен быть как минимум 60-70 грн/куб. Все мы понимаем, что такие расценки у нас в Украине просто не реальные».

Інший вихід для впровадження нового закону в дію, говорить керівник підприємництва, аби передбачити фінансування в державному бюджеті, або зобов’язати виробників пластмас та поліетилену сплачувати додатковий податок, який йтиме на закупівлю обладнання, баків і техніки для сортування сміття.

Сюжет: ТРК «Сівер»

Теги: сотування сміття, сміття, Новгород-Сіверськ, Віталій Кром, ТРК «Сівер»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект