Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Місто і регіон » Помічники Святого Миколая в погонах (відео)

Помічники Святого Миколая в погонах (відео)

Курсанти та фахівці Академії Державної пенітенціарної служби України на один день стали помічниками Святого Миколая. Майбутні офіцери розписували пряники — подарунки дітям, чиї батьки загинули під час бойових дій у зоні АТО. Візерунки на «зірках» та «»сніговиках» народжувалися в процесі розмальовки і не повторилися жодного разу. До волонтерів долучилися і наші кореспонденти.У Чернігові хоч і «не боги пряники випікають», але наближені до них. На помічників Святого Миколая перетворилися працівники і курсанти Академії Державної пенітенціарної служби України. Світлана Ющенко, начальник сектору Академії Державної пенітенціарної служби України: «Представники пробації у нас тут є, а ідея пробації — це ідея виправлення, і цю ідею першим з людей запроваджував саме Святий Миколай. Саме тому, долучаючи курсантів, вони відчувають на собі, що вони мають зробити, щоб допомагати людям».

На користь теорії першого пенітенціарію наводять і той факт, що Святий Миколай виступав за скорочення терміну покарання та заміну смертної кари довічним ув’язненням. Євген Петренко, фахівець сектору Академії Державної пенітенціарної служби України: «Ще в Середньовіччя, тоді це були передові ідеї, а тепер у нас є факультет пробації, який втілює це в життя. Фактично це робота Святого Миколая як заступника і дітей, і засуджених. і подорожуючих, і воюючих — мається на увазі атовців».

12 майбутніх офіцерів, вигадуючи на ходу візерунки, розписали півсотні пряників. Серед волонтерів – курсант академії Святослав Стурчинський – розмальовує сніговика і згадує, як в дитинстві не спав вночі, повторюючи віршика для Святого Миколая. Святослав Стурчинський, курсант Академії Державної пенітенціарної служби України: «Були завжди цукерки і різочка, як попередження: ти слухняний-слухняний, але ж дивись, що ми тебе не перехвалили».

Поруч з ним творить свою казку Вікторія Бражнікова. Третьокурсниця вважає кращими подарунками на свято кохання та увагу до дітей. Вікторія Бражнікова, курсант Академії Державної пенітенціарної служби України: «Мені завжди подобалось, коли приходили батьки, приносили якісь іграшки, якісь солодощі і казали, що по дорозі зустріли Святого Миколайчика і він тобі передав подаруночка, і я думала, чого ж я з ними не пішла і його не зустріла?»

Рецепт щастя простий: борошно, цукор, яйця, прянощі та глазур. І якщо тісто опанували одразу, то з прикрасою довелося експериментувати. Олександра Скиба, фахівець сектору Академії Державної пенітенціарної служби України: «Спробували ставити в духовий шкаф — глазур тоді розтікається, в мікрохвильовій береться пухирцями, тому саме краще коли глазур сама на повітрі, без додаткового підігріву — бо і феном пробувала — сама застигла».

Ексклюзивні за змістом та формою смаколики самі спекли і самі розписали, щоб привітати з передноворічними святами дітей, батьки яких загинули під час війни. Завтра волонтери планують придбати книжки та подарунки, а вже в понеділок обіцяють справжню казку для двох десятків маленьких чернігівців.

«Сівер-центр»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: пенітенціарна служба, Святий Миколай, курсанти, «Сівер-центр»

Добавить в: