Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Книгу « Майдан. Таємні файли» презентували у ЧерніговіКнигу « Майдан. Таємні файли» презентували у Чернігові

Події на Майдані, це вже наша історія. Письменники Брати Капранови вирішили зібрати її живі свідчення, щоб нащадки не казали, що незалежність їм упала з неба і написали книжку-розслідування «Майдан. Таємні файли».
15 грудня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка відбулася презентація нової книжки Братів Капранових.– Це спроба розібратися з подіями які відбувалися на Майдані та за його лаштунками. Хто керував Майданом? Хто платив за Революцію? Як ділили владу переможці? Хто і чому здав Крим та Донецьк? Яким дивом встояли Одеса і Харків? Нема людини, яка може дати відповіді на всі ці питання, тому що Майдан вийшов за рамки вузького розуміння. Майдан – це велике соціальне явище. Ми спробували його дослідити взявши важливих свідків, які були в вирішальні моменти в вирішальних місцях, або самі ухвалювали якісь рішення, або бачили якісь події. Не було такої людини яка могла бачити всю картину одночасно, тому ми опитали велику кількість свідків, – каже Віталій Капранов.

У книгу увійшло 19 файлів журналістських сюжетів та розслідувань – Хто і як готував Майдан, Майдан «без політиків», Операція «Йолка», Хто керував Майданом, Кого і як почув Янукович тощо.
За словами авторів, вони усвідомлювали, що правди про Майдан зараз бракує – нема масштабного дослідження механізмів, які працювали в середині Майдану і поза ним. Оскільки останні два роки брати Капранови працювали на телеканалі ЗІК у передачі журналістських розслідувань «Брат за брата», і це був для них новий досвід, тому вирішили, що саме журналістське розслідування – найкращий спосіб розслідування таких складних проблем.
Брати Капранови визнають, що дуже багато не знайшли, і розуміють, що пам’ять Майдану – це не лише суспільна пам’ять, а й індивідуальна. Тому в кінці книги вони помістили кілька порожніх сторінок під назвою «Мій Майдан».
– Запишіть, яким був ваш Майдан і передайте своїм онукам. Це для того, щоб колись нашим онукам не розповідали, що незалежність їм упала з неба, – сказав Дмитро Капранов.

Також на зустрічі Брати Капранови представили і розказали про свої попередні книги: «Забудь-річка», «Щоденник моєї секретарки», «Історія Незалежної України», «Веселих свят!».
На заході також можна було придбати книжки авторів та отримати їх автографи.Більш світлин тут


Володимир Коваль

Теги: Презентація, книга, Майдан, бібліотека, історія, свідчення, Капранови

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект