школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
школа Оптима
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » «На палаючому Сході» — побачила світ збірка розповідей про героїв АТО (відео)«На палаючому Сході» — побачила світ збірка розповідей про героїв АТО (відео)

Понад сто нарисів про справжніх українських патріотів вміщено у виданні, створеному журналістами області. Презентація відбулася до Дня Збройних Сил України. Враженням від прочитаного ділилися самі герої розповідей. А про тих, хто вже не розповість про свій воєнний шлях, говорили батьки.«Сталеві коні «градами» побиті, хлопчина піт стира з чола, в свої неповні дев’ятнадцять він знає, що таке війна…». Ці віршовані рядки своєму загиблому товаришу присвятив учасник АТО Олександр Куліда. Він – один з героїв розповідей книги «На палаючому Сході». Видання присвячене нашим захисникам – тим, хто зараз чинить опір сепаратистам, і тим, хто поклав за свободу України  життя. На презентації збірки Олександр читає свою поезію, один з віршів – братові.

Олександр Куліда, учасник АТО: «Його рік ми шукали, слава Богу, знайшли. Поховання знаходиться в Старій Басані Бобровицького району Чернігівської області».

«На палаючому Сході» — це більше ста нарисів про справжніх українських патріотів. Їхні автори – журналісти Чернігівщини. «Новітнім літописом героїзму» назвав видання його упорядник журналіст Володимир Лисенко. Презентації пан Володимир не дочекався – пішов із життя у ніч з 23-го на 24-те листопада. Пам’ять натхненника книги та її героїв, яких уже немає серед нас, присутні вшанували хвилиною мовчання. Про те, як починалася робота над статтею про її сина Дениса, згадує мати загиблого героя Марина Чередніченко.

Марина Чередніченко, мати загиблого бійця: «До мене прийшла молода дівчина з «Деснянської правди». Ми, мабуть, години три чи чотири розмовляли про Дениса. Час промайнув, не побачили, як. Ця стаття була пропущена через серце тієї дівчини. Відкрила цю книгу, побачила статтю про свого сина, мені не хочеться випускати її з рук».

Наталія Федосенко – автор шести статей збірки. Каже, дуже важко виділити когось одного з героїв, історія кожного вражає.

Наталія Федосенко, кореспондент обласної газети «Гарт»: «З Куликівського району «Дві війни діда і онука» Барканових Івана і Дмитра. Тобто дід застав війну ще Другу світову, Дмитро на Сході рятував життя своїх побратимів, як медик. Розповіді тих, хто був у полоні, наприклад, вони вражають тими деталями, які неможливо собі уявити людині, яка живе в мирний час».

Книга «На палаючому Сході» вийшла друком в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини за кошти обласного бюджету. Редактори книги називають видання далеко не повним, це те, що встигли підготувати до друку. Тож сподіваються на продовження. Головне – книга правдива.
Анатолій Тютюнник, співредактор видання «На палаючому Сході»: «Розповіді і спогади людей про найважливіші події 2014-15 років, коли був пік подій і вони не прикрашені. Ця правда потрібна нам сьогодні, бо це наша історія».

Цього року вперше було вручено відзнаки Президента України «За участь у антитерористичній операції». Під час презентації видання цю відзнаку отримали і наші земляки.

«Сівер-центр»

Теги: презентація книги, На палаючому Сході, «Сівер-центр»

Добавить в:
АрменияЦентрКомплект