Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чи платитимуть іногородні за послуги в дитсадках та лікарнях? Депутати своє рішення прийняли (відео)Чи платитимуть іногородні за послуги в дитсадках та лікарнях? Депутати своє рішення прийняли (відео)

Про взаємовідносини з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування депутати на сесії говорили довго. Їх цікавлять фінансові зв’язки. Зокрема, це стосується тих послуг, які отримують іногородні в закладах освіти та медицини Чернігова, адже державна субвенція на цих людей не розрахована.До того ж, є ще й послуги, які фінансуються з Чернігівського бюджету, а їхніми споживачами переважно є саме не місцеві.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Історія цього питання починалася півроку тому, коли ми починали перемовини з обласною державною адміністрацією стосовно співфінансування ПТУ. Ми почали з ПТУ, а далі це питання розширили до того, що всі за все повинні платити, це є нормальна світова практика».

Що ж малося на увазі. Якщо ви та ваші діти мешкаєте в Чернігові, а відповідно користуєтеся послугами чи-то садка, чи школи, чи лікарні, а фактично зареєстровані в іншому населеному пункті, то звідти за ці послуги мають надходити кошти до чернігівського бюджету.

Був в проекті рішення ще один пункт. Якщо тергромада не сплачує за свого мешканця ці гроші, то знайти їх доведеться йому у своєму гаманці. Та аби не зчинити передчасний галас та обурення людей, його виключили. Домовилися це питання вирішувати поступово і без шкоди для громади. Адже завдання стоїть не стягнути якомога більше грошей з іногородніх, а налаштувати механізм, коли одна територіальна громада сплачуватиме гроші за свого мешканця іншій.

Під час обговорення зазначалося, що гроші, які мають прийти з територіальних громад, дозволять модернізувати ті ж самі заклади охорони здоров’я, і підняти рівень послуг. Лікарі кажуть, що медичні установи переповнені пацієнтами з різних населених пунктів Чернігівщини, відмовити їм у наданні послуг не можуть, але необхідне фінансування не надходить.

Після всіх обговорень та дискусій це питання вирішили прийняти у наступному вигляді.

«Скорегувати проект рішення з тим, щоб в разі його прийняття, воно не носило зобов’язального характеру по відношенню до фізичних осіб», - зазначив міський голова.

Роман Миколаєнко, начальник юридичного відділу: «Тоді залишається два пункти: по-перше, можливість звернутися до об’єднаних територіальних громад, по-друге, можливість розуміти, які фінансові норматив необхідно встановити для укладення цих договорів».

Таке рішення підтримали одноголосно. Надалі у міській раді працюватимуть у цьому напрямку та мізкуватимуть, як налагодити механізм фінансової співпраці з територіальними громадами.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Теги: державна субвенція, територіальні громади, «Дитинець»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект