Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Комісія НАН внесла лося до Червоної книги України (відео)Комісія НАН внесла лося до Червоної книги України (відео)

Лось недоторканний.

Тепер сохатий в Червоній книзі України. Своє рішення комісія національної академії наук пояснила тим, що за останні 25 років популяція цих тварин зменшилася врази. Питання одна було спірним, одні зоологи казали, браконьєри відстрілюють лосів цілими родинами, інші переконують, що їх в Україні предосить. Лосине питання розглядали кілька годин і врешті влаштували таємне голосування.Активісти, що переймаються долею українських лосів, збираються біля будівлі академії наук за півтора години до початку засідання. Дорослі зоозахисники на пікет принесли плюшевих лосів. Трирічний активіст Соломон на акцію взяв дещо інше… «какашку». Мама Соломона пояснює: «Если вы не перестанете отстреливать лосей, то мы больше не увидим какашек лося».

Долю сохатих зоозахисники та мисливці почали обговорювати ще взимку цього року. Тоді міністр екології заявив, що кількість тварин дуже мала і ввів мораторій на відстріл. Зоологи раділи, мисливці виходили на пікети. Останнім пішли на зустріч і дозволили в цьому сезоні вбити 160 тварин.

Щоб полювання все ж таки заборонили повністю, лосів європейського запропонували внести до Червоної книги. В комісії 30 чоловіків у краватках. Першими беруть слово захисники сохатих.

Сергій Межжерін, представник комісії з Червоної книги:
«На 2016 рік популяція лосів в Україні, внаслідок обіцяної ще в 2007 році ретельної охорони і мораторію на полювання, повинна була б скласти щонайменш 15,5 тисяч особин. Чого і близько не сталося. Розрахунки показують, що за цей час браконьєрами в Україні вбито не менше ніж 15-17 тисяч лосів».

Противники того, щоби лосі стали червонокнижними переконують, сохатим в Україні нічого не загрожує. Та й взагалі, лосі цього не гідні.

Ігор Акімов, представник комісії з Червоної книги: «Внесення до Червоної книги – це велика подія. Це символ, що держава звернула увагу. Але ним треба користуватися, не як розхідною монетою, а тоді, коли більше немає інших засобів впливу».

Дебати на підвищених тонах.

Деякі члени комісії більше переймаються не лосями, а мисливцями і їхнім прибутком, тож голосують таємно. Перемагають ті, хто лосів полюбляє більше.

В Червону книгу лосів мають внести вже наступного тижня.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Теги: Червона книга, лосі, НАН, «1+1», «ТСН»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект