Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Чим вразив журналістів музей-заповідник «Гетьманська столиця»? (відео)Чим вразив журналістів музей-заповідник «Гетьманська столиця»? (відео)

Розкіш, монументальність і погана погода. Саме таким постав перед гостями зі всієї України музей-заповідник Гетьманська столиця у Батурині.3 листопада в Батурин завітали журналісти під час прес-туру «Героїка Чернігівщини». Назва музею викликає очевидні асоціації з резиденцією гетьмана Кирила Розумовського. Це єдина в Україні споруда створена шотландським архітектором Чарльзом Камероном. Нині це палацово-парковий ансамбль, вщерть наповнений витворами мистецтва та атмосферою аристократичності.

Кирило Розумовський свого часу приймав гостей у цьому палаці майже кожен день. Гетьман однаково любив і політику, і мистецтво, тому гостей музею зустрічають статує муз, класична музика та оригінальний рояль.

Трохи менш пишно, але не менш велично виглядає Батуринська цитадель. До початку XVIII століття вона була запорукою безпеки міста. Глибокий рів, міцні триярусні стіни та велика кількість артилерії давали змогу витримати тривалу облогу. Тому коли у 1708 році Петро І наказав генералу Меншикову знищити місто, тому вдалося зробити це лише після зради прилуцького полковника Івана Носа.

До речі, на початку листопада відзначають 309-річницю батуринської трагедії.

Музейна колекція щороку поповнюється. Наприклад, серпень це традиційна пора археологічних досліджень. Найближчим часом тут планують відкрити будинок-скарбницю.

А для журналістів Батурин став останнім пунктом прес-туру, який тривав фактично цілий день. Тому до рідних міст вони поїхали стомленими, зате з багажем нових знань та фотографій.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Теги: Батурин, Гетьманська столиця, Батуринська цитадель, «Новий Чернігів»

Добавить в:
Армения

Стомат Гарант

ЦентрКомплект