Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Фото и Видео » Дошку спортивної слави Халявинської громади відкрили на території місцевої школи (відео)

Дошку спортивної слави Халявинської громади відкрили на території місцевої школи (відео)

День фізичної культури і спорту у Чернігівському районі відзначили на базі Халявинської школи. Навчальний заклад славиться спортивними традиціями, високими досягненнями своїх випускників. На захід з’їхалися спортсмени, тренери, фахівці з фізичної культури. У програмі – олімпійський урок, показові виступи з кікбоксингу, футболу, волейболу та урочисте відкриття дошки спортивної слави Халявинської громади.Олександр Чаус, завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської райдержадміністрації: «Скільки вихідців звідси стало членами Національної збірної України, є учасники Олімпійських ігор, а також зараз дуже багато вихідців з цієї школи беруть участь як в обласних, так і всеукраїнських змаганнях з лижних гонок та біатлону».

Дітей треба зацікавити спортом, і найкраще зробити це на успішних прикладах інших, вважають відомі спортсмени. Батькам не обов’язково прагнути виховати чемпіонів, проте фізична культура – це здоров’я. Чемпіонка Європи та багаторазова призерка чемпіонатів світу з біатлону, а зараз тренер Оксана Хвостенко розповідає, її у лижний спорт привів брат, а спочатку займалася легкою атлетикою.

Оксана Хвостенко, чемпіонка Європи, багаторазова призерка чемпіонатів світу з біатлону: «У меня тренировка начиналась в 7 утра, я пешком шла, потому что троллейбусы плохо ходили. Но мне очень нравилось, я пошла сначала в легкую атлетику, в лыжные гонки, а потом в биатлон. Мне кажется, сейчас столько популярных видов спорта, и детей сейчас немножко проще заинтересовать».

Валерій Куц за п’ятдесят років діяльності тренував тисячі дітей, підготував чимало чемпіонів Європи та світу у силових видах спорту, і сам досі виступає, нині готується до чергових змагань. Вважає, без спорту – ніяк.

Валерій Куц, чемпіон Європи, чемпіон світу, тренер з важкої атлетики: «Я занимаюсь и с больными детьми, у которых ДЦП, которые парализованы, у меня группа есть целая. Они выступают на чемпионате мира, Европы, на кубке Украины. И я вам скажу, они цветут, они за счёт спорта живут. Они стали лучше ходить, заниматься, интеллект у них начал развиваться лучше».

У Чернігівському районі з 2001 року проводиться шкільна спартакіада з п’ятнадцяти видів спорту. Тринадцять разів поспіль у ній перемагають саме халявинські учні. Їхній наставник Анатолій Гайовий каже, якось особливого секрету чемпіонства не має.

Анатолій Гайовий, учитель фізичної культури Халявинської ЗОШ: «Я дуже люблю дітей своїх і дуже хочу, щоб вони перемагали. Є в нас види, в яких ми постійно перемагаємо, деякі бувають трошки гірше, та жодного нема такого виду, де  б не були ми призерами».

Те, що не лише випускниками, а й нинішніми учнями Халявинська школа може пишатися, підтверджує ось ця виставка: дипломи, медалі та кубки з різних змагань. Серед них і нагороди Валерії Геращенко.

Валерія Геращенко, учениця 9-го класу Халявинської ЗОШ: «Я займаюся бігом, лижами, баскетболом та волейболом. У нас є досягнення щодо волейболу, ми бронзові призерки області. На волейболі треба характер свій проявити, і в житті мені це теж дуже допомагає».

Минулого року на базі Хмільницького навчально-виховного комплексу відкрився відділ з волейболу дитячо-юнацької спортивної школи. Відвідують його, в основному, дівчата. Свою майстерність вони демонстрували у показових виступах. Дехто з юних волейболісток навіть планує пов’язати зі спортом подальше життя.

Катерина Редько, учениця 11-го класу Хмільницького НВК: «Спорт був із самого дитинства, займалася зі старшим братом, спочатку був футбол, потім у старшій школі, волейбол, баскетбол, теніс, все, що можу. Хочу стати хореографом, спорт – це моє, це мій дім».

Високі результати досягаються за рахунок цілеспрямованості, впевнені спортсмени. А для того, щоб такі результати були у дітей, з ними головне займатися і заохочувати.

«Сівер-центр»

Теги: Халявин, спорт, спортсмени, «Сівер-центр»

Добавить в:
Армения

СтоматГарант

ЦентрКомплект